You are currently viewing Przestrzenne kwiaty na tort

Przestrzenne kwiaty na tort

Nie każda osoba, która lubi gotować, umie dobrze piec, gdyż to nieco odrębna dziedzina kulinarna. Jednym z najtrudniejszych wypieków do zrobienia jest tort, łącznie z dekoracjami. Niejedna osoba na nim poległa w kuchni i musiała się zdać na gotowe rozwiązania z cukierni.

Na jakim torcie będą pasować kwiaty cukrowe?

kwiaty cukrowe na tortPozornie sztuka pieczenia ciast nie jest trudna, ale mają w niej duże znaczenie detale, które mogą wpłynąć na efekt końcowy. Teoretycznie zrobienie tortu jest najłatwiejsze, gdyż trzeba upiec biszkopt i przygotować masę, które się go przełoży. Jednak najwięcej pracy wymaga jego dekorowanie, które wcale takie proste nie jest. Można to zrobić samodzielnie albo skorzystać z gotowych rozwiązań, czyli przeróżnych posypek, cukrowych czy czekoladowych dekoracji. Jednak taki tort nie będzie zbyt oryginalny. Można też zdać się na doświadczenie cukierników, którzy na zlecenie przygotują dla nas dowolny tort jedno, dwu czy nawet trzypiętrowy. Przeważnie do jego dekoracji wykorzystywane są specjalne kwiaty cukrowe na tort, które można kupić w sklepie spożywczym lub samodzielnie przygotować z masy cukrowej. Jeżeli zdecydujemy się na samodzielne dekorowanie kwiatami, to trzeba je wcześniej przygotować, aby móc je jak najszybciej przykleić do powierzchni tortu. Masa cukrowa jest elastyczna jak plastelina, zatem formowanie z niej dowolnych kształtów nie sprawia kłopotu. Trzeba pamiętać, że takie dekoracje w kontakcie z powietrzem wysychają, zatem im szybciej się je wykona, tym lepiej.

Chcąc kupić gotowe kwiaty cukrowe do dekorowania tortu, trzeba się liczyć z wydatkiem nie mniejszym niż osiem – dziesięć złotych za opakowanie. Mogą one mieć różną wielkość, kolor i rodzaj, dzięki czemu ławo je można dopasować do odpowiedniej okazji.