You are currently viewing Przebarwienia – jak powstają i czy można je usunąć?

Przebarwienia – jak powstają i czy można je usunąć?

Przebarwienia na skórze mogą skutecznie popsuć nasz nastrój. Jedno spojrzenie w lustrze po przebudzeniu, zadziała jak wylane na nas wiadro krytyki. Owszem pobudza, jednak potrafi stać się źródłem wielu kompleksów. Z przebarwieniami borykają się głównie osoby, które miały problem z trądzikiem. Najpierw trądzik, a potem przebarwienia – brzmi jak klątwa? Jednak nawet w tym przypadku możemy zdjąć jej urok. Usunięcie przebarwień jest bowiem możliwe.

Jak usunąć przebarwienia?

usuwanie przebarwieńTrądzik to nie jedyne źródło pojawienia się przebarwień. Głównym winowajcą jest słońce. W lecie kiedy ogrzewa naszą twarz i dekolt czujemy się błogo. Jednak szybko możemy zauważyć negatywne skutki promieniowania słonecznego w postaci przebarwień. Jak w takim razie usuwanie przebarwień wygląda? Jak w wielu przypadkach naturalne sposoby także przewijają w kontekście leczenia przebarwień. Jednak w tym przypadku nie są one tak skuteczne jakbyśmy chcieli. Znacznie lepiej dobrać odpowiednie kosmetyki, które pomogą zwalczyć nieproszonych gości na naszej skórze. W wielu gabinetach kosmetycznych możemy spotkać się również z zabiegami. Niezwykle skuteczną metodą wykorzystywaną przez wiele kobiet jest stosowanie roztworów zawierających hydroksykwasy. Należą do nich między innymi kwas mlekowy, szczawiowy, cytrynowy, glikolowy. Kosmetyki oparte na bazie tych substancji mogą stać się wybawieniem dla naszej skóry. Warto jednak pamiętać, że terapię kwasami najlepiej przeprowadzać w okresach, kiedy nie mamy do czynienia z silnymi promieniami słońca. Złym pomysłem na stosowanie kwasów będzie środek lata czy późna wiosna. Szczególnie kiedy nie jesteśmy miłośniczkami stosowania filtrów. Oprócz substancji takich jak kwasy w walce z przebarwieniami pomogą nam również pochodne witaminy A. Gabinety kosmetyczne z kolei chwalą sobie wykonywanie mikrodermabrazji, która polega na mechanicznym ścieraniu naskórka.

Sposobów leczenia przebarwień jest mnóstwo. Jest to tak rozległy problem dotykający wielu ludzi , niezależnie od płci, że gabinety kosmetyczne potrafią sobie poradzić nawet z najcięższymi przypadkami. Warto mieć jednak na uwadze, że najlepszą metodą na brak przebarwień jest unikanie bezpośredniego kontaktu skóry z promieniami słonecznymi. Warto zadbać, szczególnie w okresie letnim o kremy z filtrem, które stanowią doskonała barierę, chroniącą naszą skórę.