You are currently viewing Promiennik gazowy w miejscu pracy

Promiennik gazowy w miejscu pracy

Osoby, które dysponują wielkopowierzchniowymi halami i magazynami wiedzą, jak trudno jest ogrzać tego rodzaju pomieszczenia. W ich przypadku ogrzewania tradycyjne się nie sprawdzają, o czym napiszemy w dalszej części tekstu. Skuteczny może jednak okazać się promiennik podczerwieni. Na czym opiera się jego działanie i dlaczego warto wziąć go pod uwagę?

Jak działa promiennik gazowy?

promiennik podczerwieni gazowyAlternatywne sposoby ogrzewania pomieszczeń, zwłaszcza o dużym metrażu, nieustannie są poszukiwane. Chodzi o znalezienie rozwiązania skutecznego, dającego przyjemne ciepło, ale i takiego, które nie zrujnuje kieszeni właścicieli i pozwoli na generowanie oszczędności. Odpowiedzią na te potrzeby może okazać się promiennik podczerwieni gazowy. Urządzenie daje bardzo przyjemny komfort cieplny. Wystarczy je włączyć, by już po kilku minutach było ono odczuwalne. Ogrzewa nie tylko ludzi znajdujących się w pomieszczeniu, ale również podłogę, meble oraz przedmioty codziennego użytku. W porównaniu do ogrzewania tradycyjnego może działać z mniejszą mocą, co wcale nie oznacza, że działa słabiej. Wręcz przeciwnie! Ciepłe powietrze rozchodzi się równomiernie, nie ulatuje również pod strop, tylko pozostaje tam, gdzie przebywają ludzie. Powietrze nie jest wprawione w ruch, a wraz z nim nie unoszą się drobinki kurzu. A dlaczego promiennik podczerwieni gazowy warto zamontować w hali produkcyjnej czy magazynie? Choćby dlatego, że dzięki sterowaniu strefowemu umożliwia ustawienie różnych temperatur oraz godzin w strefach grzewczych. Nie ma też obawy, że czynnik grzewczy zamarznie, gdy nastąpi przerwa w ogrzewaniu (np. w czasie przerwy świątecznej). Urządzenie można również zasilać różnymi paliwami – gazem ziemnym lub płynnym. Promiennik podczerwieni gazowy jest ponadto bardzo łatwy w montażu i ewentualnym demontażu. Jest też bardzo prosty w obsłudze, bo jego uruchomienie w praktyce ogranicza się jedynie do włączenia jednego przycisku. Urządzenie jest ponadto wyprodukowane z bardzo dobrej jakości materiałów (jego poszczególne elementy nie są narażone na korozję).

Ogrzanie hangarów, wielkich hal produkcyjnych czy namiotów usługowych nie jest zadaniem prostym. Wiele osób decyduje się jednak wykorzystać do tego celu promiennik podczerwieni gazowy. Jest wydajny, skuteczny, stanowi więc dobrą inwestycję. Co jednak najważniejsze, jest alternatywną metodą ogrzewania, przyjazną dla środowiska, bo nie generuje smogu.