You are currently viewing Programowanie dla dzieci

Programowanie dla dzieci

Programowanie jest moją pasją już od wczesnych lat szkolnych. Od zawsze lubiłem kontakt z komputerem. Dlatego też nie zdziwiło nikogo w mojej rodzinie, kiedy zostałem programistą. Od zawsze również lubiłem kontakt z dziećmi. Mam w sobie coś takiego, przez co dzieci mnie po prostu lubią. Sam również staram się być dla nich sympatyczny. Dlatego też pewnego dnia postanowiłem, że zdobędę się na odwagę i otworzę pierwszy kurs programowania dla najmłodszych. Miałem nadzieję, że mój pomysł wypali. Łódź to przecież duże miasto!

Kurs programistyczny dla najmłodszych

kursy z programowania dla dzieci ŁódźMoje zainteresowanie komputerami trwa w najlepsze od dobrych kilkunastu lat. Dlatego też pamiętam te wszystkie pradawne modele komputerów, na których uczyłem się zawodu informatyka. Ostatecznie jednak zostałem po prostu programistą, ponieważ ta praca oferuje dużo wyższe zarobki. Jest dla mnie również zwyczajnie ciekawsza. Odkąd tylko pamiętam, mam również bardzo dobry kontakt z dziećmi. Postanowiłem to w końcu wykorzystać. Moim pomysłem na dodatkowy biznes stały się kursy z programowania dla dzieci Łódź to bardzo duże miasto, pełne świadomych i bystrych rodziców, dlatego też nie obawiałem się, że nie zgromadzę chętnych dzieci na zajęcia, które miałem prowadzić. Szybko się okazało, że udało mi się sformować nawet dwie grupy chętnych! Był to dla mnie pierwszy sukces, jak dla raczkującego pedagoga. Miałem jednak ambitny plan nauczania, którego postanowiłem się trzymać. Nie mogłem się doczekać rozpoczęcia tej świetnej przygody. Wierzyłem, że zarażę niejedno dziecko do pójścia w moje ślady i zostania programistą. Jest to bowiem niezwykle przyszłościowy zawód, a na pewno dobrze płatny.

Już od kilku miesięcy prowadzę zajęcia z programowania dla małych dzieci. Jest to rewelacyjna przygoda. Za każdym razem kiedy jadę na kurs, jestem bardzo zadowolony i szczęśliwy. Dzielenie się wiedzą z tak młodymi i chłonącymi wiedzę niczym gąbka ludźmi, jest dla mnie samą przyjemnością. Wierzę, że dzieciaki wiele wyniosą z prowadzonego przeze mnie kursu. Zadania domowe, które im zadaję, wykonują bowiem wzorowo! Jestem z nich niezwykle dumny. Mam nadzieję, że w dalszym ciągu tak samo chętnie będą się rozwijać. To przyniesie im korzyści nie tylko w przyszłej pracy, ale i po prostu w życiu.