You are currently viewing Profesjonalne leczenie zespołu stresu pourazowego w Warszawie

Profesjonalne leczenie zespołu stresu pourazowego w Warszawie

Każdego dnia może wydarzyć się coś, co zupełnie zmieni nasze życie. Niektóre wydarzenia są dla nas bardzo traumatyczne i wypływają na nasze zachowanie i postrzeganie świata. Osoby, które kiedyś uważane były za radosne, nagle przestają takie być i zaczynają unikać tego, co kiedyś lubiły. Stresujące doświadczenie może prowadzić do powstawania natrętnych i wywołujących cierpienie wspomnień, które obejmują zarówno obrazy jak i odczucia. Osoba, która cierpi na zespół stresu pourazowego nie jest w stanie zapobiec nawracaniu przykrych wspomnień, które utrudniają codzienne funkcjonowanie.

Charakterystyka zespołu stresu pourazowego

zespół stresu pourazowego warszawaBardzo wiele osób przeżyło w swoim życiu coś, czego nie były w stanie zapomnieć. Nie zawsze trzeba brać udział osobiście w jakimś zdarzeniu, aby zacząć je bardzo przeżywać. Można być również naocznym świadkiem. Psychiatrzy wyróżniają co najmniej kilka różnych zaburzeń lękowych, a jednym z nich jest zespół stresu pourazowego Warszawa jest miastem, w którym jego leczeniem zajmują się najlepsi specjaliści. To zaburzenie nie jest łatwe do wyleczenia, ale są duże szanse na to, że pacjent zacznie normalnie funkcjonować. Z zespołem stresu pourazowego najczęściej zmagają się osoby, które doświadczyły przemocy zarówno fizycznej, jak i emocjonalnej, żołnierze przebywający na misjach oraz świadkowie czyjejś śmierci. Większość z tych osób zmaga się również z silną depresją. Część zaczyna sięgać po środki psychoaktywne, które mają zminimalizować lęk. Ta metoda jak wiadomo skuteczna nie jest. Aby złagodzić nasilające się objawy zespołu stresu pourazowego podawane są leki antydepresyjne. Najbardziej skuteczne jest połączenie psychoterapii z farmakoterapią. Niektórzy terapeuci stosują metodę ekspozycji wyobrażeniowej, które polega na celowym przywoływaniu wspomnień traumatycznych pod okiem specjalisty. Pacjent ma się zmierzyć ze swoim lękiem i zacząć z nim walczyć.

Nigdy nie możemy być pewni tego, co wydarzy się jutro. Bez wątpienia wiele osób chciałoby cofnąć czas tylko po to, aby nie znaleźć się w danym miejscu. Nie zawsze mamy taką szansę i czasem widzimy lub doznajemy czegoś przykrego, co ma wpływ na nasze dalsze życie. Leczenie zespołu stresu pourazowego jest jednak możliwe, tylko trzeba znaleźć dobrego specjalistę. Terapia połączoną z leczeniem farmakologicznym przynosi bardzo dobre rezultaty i pomaga wrócić do dawnego życia.