You are currently viewing Profesjonalne bryczesy dla jeźdźców

Profesjonalne bryczesy dla jeźdźców

 

Jeźdźcy konni zawsze powinni w odpowiedni sposób dobierać strój. Zadaniem stroju jest bowiem nie tylko podkreślenie wyglądu jeźdźca, aby elegancko prezentował się w trakcie jazdy, ale także zapewnienie mu pełnego spokoju podczas niej. Ani koszulka, ani spodnie nie mogą uwierać jeźdźca i tym samym go dekoncentrować i nie mogą także krępować jego ruchów, bo w trakcie jazdy musi mieć on pełną swobodę w tym zakresie. Inaczej jazda może być bardzo utrudniona.

Dobór bryczesów do jazdy konnej

bryczesy do jazdy konnejCzym właściwie są elastyczne ryczesy do jazdy konnej, które pojawiły się w nagłówku? To nic innego jak właśnie spodnie przeznaczone do jazdy konnej. Bryczesy muszą sprawiać, że jeździec będzie dobrze się prezentował jako sportowiec w tej, można powiedzieć elitarnej dyscyplinie i będzie też miał pełną swobodę ruchów na koniu. Jeśli chodzi o wygląd, to bryczesy są zazwyczaj białe i bardzo rzadko zdarza się, aby jeźdźcy decydowali się na inną kolorystykę. Tak już się po prostu przyjęło, że jeźdźcy ubierają białe spodnie, a do tego czarną koszulkę lub frak, co razem wygląda niezwykle elegancko, a o to przecież chodzi. Natomiast jeśli chodzi o swobodę ruchów, to istotny jest przede wszystkim wybór odpowiedniego rozmiaru bryczesów. Bryczesy do jazdy konnej muszą być skrojone idealnie. Nie mogą być ani za duże, bo wtedy będą dekoncentrować jeźdźca, ani za małe, bo z kolei wtedy jeździec nie będzie w stanie należycie wykonywać wszystkich ruchów. Wtedy jazda może być całkiem niemożliwa. W obu przypadkach jazda może być na pewno niebezpieczna, bo upadek z konia będzie dla jeźdźca zwyczajnie groźny. Nie wolno do tego dopuścić i właśnie dlatego dobór odpowiednich bryczesów nie jest konieczny tylko i wyłącznie dla wyglądu, ale także dla swobodnej i bezpiecznej jazdy konnej. Na te dwa elementy trzeba zwracać uwagę w równym stopniu.

Już wiesz, czym kierować się przy wyborze bryczesów dla jeźdźca. Jeśli sam jesteś jeźdźcem, to zdajesz sobie sprawę, że oba wspomniane wcześniej elementy są niezwykle ważne podczas jazdy konnej. Elegancki i do tego bezpieczny ubiór to podstawa dla każdego profesjonalnego i amatorskiego jeźdźca i powinien obowiązywać zarówno na zawodach, jak i poza nimi podczas jazdy rekreacyjnej. U producentów jest szeroki wybór, także nie trzeba się martwić o brak odpowiedniego stroju.