You are currently viewing Profesjonalna terapia uzależnień

Profesjonalna terapia uzależnień

Jeszcze do niedawna znaczenie słowa uzależniony najczęściej kojarzyło się nam z alkoholem lub papierosami. Oczami wyobraźni widzieliśmy brudnego i wyniszczonego alkoholika lub kaszlącego przewlekle palacza któremu grozi rak płuc. Obecnie słowo to nabrało zupełnie innego kształtu. Dzisiejsi uzależnieni to często młodzi, inteligentni ludzi często pracujący w ogromnych korporacjach nałogowo grający w gry, nie potrafiący obyć się bez Internetu czy telefonu.

Jak pozbyć się uzależnienia?

terapia dla uzależnionych od hazarduUzależnienie ma to do siebie, że często przyzwyczajamy się do pewnych sytuacji, przedmiotów czy substancji których posiadanie czy używanie sprawia nam przyjemność. Jest to reakcja naszego organizmu na przyjemne doznania czy odczucia. W zależności od ich częstotliwości z czasem przyzwyczajamy się do nich tak bardzo, ze nie potrafimy się bez nich obyć. Wówczas nasze przyzwyczajenia czy nawyki przechodzą w nałóg. Szczególnym rodzajem uzależnienia jest hazard, sytuacje podnoszące adrenalinę, dające obietnicę szybkiego wzbogacenia się przy minimalnym nakładzie finansowym i bez ciężkiej pracy czy wiążących zobowiązań. Jak można nie skorzystać z takiej możliwości? A tymczasem nawet nie będziemy umieli wskazać momentu w którym z niewinnej zabawy przeszliśmy w bardzo niebezpieczny i wyniszczający nałóg. Bo wbrew pozorom nie bogacimy się, a wręcz przeciwnie tracimy wszystko. Zaniedbujemy pracę zawodową przekonani że wygrana pozwoli nam bez tego stanąć na nogi i żyć jak w bajce. Niszczymy własne otoczenie i rodzinę bo przecież zazdroszczą nam lub nie rozumieją, że to wszystko dla ich dobra. Powoli staczamy się na samo dno. A tam pomóc nam może tylko terapia dla uzależnionych od hazardu, długie i żmudne leczenie którego efekt będzie zależał tylko od nas samych. Terapia w profesjonalnych ośrodkach pod okiem najlepszych terapeutów może okazać się zbawienna. Jest tylko jeden warunek, musimy sami dobrowolnie i bez żadnego przymusu się na ten krok zdecydować.

Leczenie uzależnień to tygodnie ciężkiej pracy zarówno ze strony terapeutów jak i osoby uzależnionej. Musimy być świadomi i przygotowani na każdy kolejny jej etap, a nie będzie ani łatwo ani przyjemni. Dobrze jest gdy obok nas znajdzie się ktoś komu zależy i kto wyciągnie do nas pomocną dłoń a następnie przez każdy kolejny etap przejdzie razem z nami.