Produkcja mydeł naturalnych

 

W dzisiejszych czasach wszystkie naturalne produkty przeżywają swój renesans. Konsumenci szukają produktów, które zaspokoją ich potrzeby, a przy tym nie będą zawierały sztucznych dodatków, konserwantów i barwników. Takie podukty nie podrażniają skóry, nie uczulają.

Konkurencja producentów mydeł naturalnych

mydła naturalne producentAby osiągnąć produkt dobrej jakości bez dodatku parabenów producenci stosują inne metody niż przy produkcji mydeł standardowych. Metoda „na zimo”, która polega na zmieszaniu olejów i tłuszczów z ługiem sodowym. Muszą być zachowane określone proporcje i ilości,  a temaperatura powinna wynosić 30 – 45 stopni Celsjusza. Dzięki tak niskiej temperaturze składniki ,które pochodzą z olejów i naturalnych dodatków zachowują swoje właściwości. Inne mydła naturalne producent wykorzystuje naturalne olejki eteryczne, aby mydło miało ciekawy zapach, a dodatki, jakie są dodawane to na przykład : glinka naturalna, miód, zielona herbata, zioła lub mleko kozie. Jednym z popularnych dodatków, który sprawia, że mydło jest wyjątkowe jest biszofit. To minerał który jest wydobywany z dna morza. Ma on działanie regenerujące,  tonizujące, przeciwzapalne i odżywcze. Dzięki temu zyskał wielu zwolenników. Wielkość mydła jest również ciekawym zagadnieniem, ponieważ mydło powinno być poręczne. Jednak najbadziej konsumentów przyciąga estetyka wykonania mydła oraz opakowanie, które często przeważa nad wyboem określonego produktu.

Wybierając mydła naturalne warto sprawdzić etykietę, gdzie będzie podany skład. Producenci mydeł naturalnych prześcigują się w różnych dodatkach, które mają upiększać, regenerować i odżywić skórę. Jednak warto zwrócić uwagę, czy nie ma w składzie parabenów lub SLS-ów, które mogą być umieszczone pod koniec listy skladników, co oznacza, że śladowe ilości tych substancji są obecne w danym produkcie.