You are currently viewing Prawidłowe nagłośnienie koncertów

Prawidłowe nagłośnienie koncertów

Przychodząc na koncert swojego ulubionego zespołu przede wszystkim chcemy usłyszeć nasze ukochane piosenki na żywo. W związku z tym organizator powinien zadbać o odpowiednie nagłośnienie, ale też i oświetlenie. Szczególnie wtedy kiedy jest to bardzo duża impreza na otwartym terenie. W ten sposób zadowoli on wszystkich uczestników, ale też i sam zespół, który przecież zawsze chce dać jak najlepszy występ dla swoich fanów.

Idealne nagłośnienie na koncertach

nagłośnienie koncertów w SopociePrzed przyjazdem zespołu na koncert musimy zająć się wieloma rzeczami. Nie tylko garderobą dla muzyków gdzie będą mogli przygotować się przed koncertem, ale również samą sceną. To ona jest najważniejsza i musi być perfekcyjnie przygotowana. Na samym początku powinniśmy zadbać o dobre rozłożenie wszystkich głośników i kabli, tak by przy przypadkowej awarii wymienić wszystko sprawnie i bez odpinania całej instalacji. Muszą one być umiejscowione w kilku miejscach na scenie i nad nią. Dzięki temu będzie wszystko dobrze słychać. Jednak musimy zrobić to w odpowiedni sposób, by nie przeszkadzały one zespołowi i jednocześnie dobrze spełniały swoją funkcję i komunikacja na linii muzyk – fan nie była zakłócona. Nagłośnienie koncertów w Sopocie, Gdyni, Poznaniu czy Krakowie nie jest proste. Nie ważne gdzie będziemy, musimy sprostać wszystkim oczekiwaniom i ze strony zespołu i ze strony widowni. W związku z najważniejsze jest to, by zatrudnić doświadczoną ekipę, która się tym zajmie. Przed każdym koncertem musi odbyć się próba dźwięku, podczas której wyznaczeni ludzie będą musieli na szybko poprawiać pewne niedociągnięcia i nieścisłości. Dobrym rozwiązaniem może być po prostu przygotowanie się na wszystkie złe warianty. Dzięki temu nic nas nie zaskoczy i szybko rozwiążemy każdy problem. Oczywiście czy wszystko odpowiednio się udało, dowiemy się dopiero po koncercie. Jednak wtedy, nawet jeśli będziemy bardzo zmęczeni ciągłymi przygotowaniami, poczujemy satysfakcję i dumę z samych siebie, a dla takich uczuć warto czasami zarwać parę nocy.

Organizacja koncertów jest dużym wyzwaniem, na które decydują się nieliczni. Nie tylko trzeba znać się na nagłośnieniu i oświetleniu, ale również na pozostałych mniej ważnych aspektach. Przy tym wszystkim należy również pamiętać o przepisach BHP i po prostu zasadach dobrej organizacji, tak by nic nikomu się nie stało.