You are currently viewing Praktyczne zadaszenie tarasu

Praktyczne zadaszenie tarasu

Posiadanie ogrodu wokół domu jest marzeniem większości osób, choć oczywiście nie zawsze możliwości nam na to pozwalają. Dlatego też często namiastką jest balkon czy taras, na których organizujemy piękną zielenie czy miejsce do wypoczynku.

Jak robi się zadaszenia na tarasie?

zadaszenie tarasu ogród zimowyOsoby, które mieszkają w bloku i mają maleńki balkon, to przeważnie nie są w stanie z nim wiele zrobić. Jednakże większe balkony czy nawet tarasy dają zdecydowanie więcej możliwości. Przede wszystkim można na nich zorganizować praktyczną przestrzeń, w której będzie można spędzać czas nawet przez cały rok. W tym celu konieczne jest zadaszenie tarasu ogród zimowy jest tutaj najlepszym rozwiązaniem. Jest to pewnego rodzaju oranżeria, ponieważ z każdej strony taras jest osłonięty szklanymi ścianami. Konstrukcja ogrodu jest minimalistyczna, gdyż sprowadza się do czterech podporowych słupów oraz ewentualnego wzmocnienia dachu. Ściany i sufit stanowią szyby o odpowiedniej grubość, dzięki czemu mamy zapewniony doskonały widok, szczególnie jeżeli taras znajduje się na samej górze budynku. Choć pierwsze ogrody zimowe pojawiły już już wiele dekad temu w Stanach Zjednoczonych, to ciągle w naszym kraju nie jest to najpopularniejsze rozwiązanie, choć systematycznie rośnie zainteresowanie nim. Właściciele domów coraz częściej przekonują się nie tylko o walorach estetycznych ogrodów zimowych, ale przede wszystkim o aspektach ekonomicznych, gdyż posiadanie ogrodu wpływa na obniżenie bilansu energetycznego budynku.

Dziś każdy może sobie wykonać taki ogród zimowy, ponieważ na rynku działa wiele firm specjalizujących się w takich pracach. Wykonanie zadaszenia tarasu w formie ogrodu przeważnie zajmuje kilka dni, choć ostatecznie zależy to od jego metrażu i specyfiki technicznej.