You are currently viewing Pożyczki dla bezrobotnych

Pożyczki dla bezrobotnych

Mimo tego, że raczej nie lubimy być zadłużeni to jednak często życie stawia nas w takiej sytuacji, że po prostu nie mamy innego wyjścia. Niekiedy bywa tak, że tylko kredyt może nam pomóc wyjść z finansowego dołka. Jednak należy wiedzieć gdzie się po taki kredyt udać by uzyskać go w miarę szybko i bez większych problemów. Niekoniecznie takimi instytucjami muszą być banki.

Firmy udzielające kredytów

pożyczki bez bik dla bezrobotnychWzięcie kredytu gotówkowego w banku jest procesem, który wiązać się musi z dużymi problemami. Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że banki muszą dokładnie znać naszą sytuację finansową. Konieczne będzie udowodnienie tego, że jesteśmy w stanie stosunkowo szybko taki kredyt spłacić. Banki często wymagają od nas przedstawienia umowy o pracę lub też wyciągów z banków potwierdzających wpływy na konto. Natomiast co mają zrobić osoby bezrobotne gdy chcą wziąć kredyt? Otóż banki na pewno go im nie udzielą. Osoby te mogą zgłosić się jednak do firm pozabankowych, które takie kredyty oferują. Szczególnie dużym uznaniem w ostatnim czasie cieszą się pożyczki bez BIK dla bezrobotnych. Ten trzyliterowy skrót jest bardzo istotny. Odnosi się on do rejestrów, które zawierają dane osób aktualnie spłacających kredyty. Banki zawsze takie rejestry sprawdzają. Natomiast w przypadku firm pozabankowych niekoniecznie jest to popularna praktyka. Jeśli trafimy na firmę, która nie korzysta z tych rejestrów będziemy mogli łatwiej otrzymać kredyt.

Ostatnimi czasy praktycznie każda firma pozabankowa udziela kredytów osobom bezrobotnym. Żeby taki kredyt uzyskać nie będziemy musieli absolutnie niczego udowadniać. Wystarczy nam jedynie posiadanie dowodu osobistego. Musimy być oczywiście również obywatelami Polski. Tylko niektóre firmy pozabankowe udzielają kredytów obcokrajowcom.