You are currently viewing Pożycz auto na wakacje

Pożycz auto na wakacje

Kilka dni naszego letniego urlopu zdecydowaliśmy się spędzić w Polsce. Akurat tak się złożyło, że w ciągu tygodnia mogliśmy odwiedzić zarówno północną, jak i południową część Polski. Taki przynajmniej był plan. Przez moment zawahaliśmy się, ponieważ pojawiła się myśl: „Jak będziemy podróżować z dzieckiem, skoro przylecimy samolotem?”

Wynajem samochodu to wygodna opcja także na urlop

Samochody do wynajęcia KatowiceOkazało się jednak, że problem zniknął, kiedy zajrzeliśmy do internetu. Oczywiście nie rozważaliśmy podróżowania pociągami czy autobusami. Pewnie przygód byłoby co niemiara, ale wygoda była jednak dla nas najważniejsza, szczególnie jeśli w grę wchodził dzieciak, który wymagał fotelika. Szybko znaleźliśmy komfortową alternatywę – wypożyczalnię aut. Samochody do wynajęcia Katowice były miejscem, w którym lądowaliśmy, można znaleźć bez większego kłopotu. Co więcej, wszelkie formalności można załatwić telefonicznie albo za pośrednictwem internetu, co także nas przekonało. W przypadku wypożyczenia auta, nie musisz martwić się o ubezpieczenie czy przegląd, bo to wszystko leży w gestii wynajmującego. Co istotne dla nas, okazało się, że można nawet zamontować fotelik, który dodatkowo wypożyczyliśmy. Idealna sytuacja. Była nawet możliwość odebrania i oddania samochodu w miejscu, które sami wybraliśmy. I oczywiście skorzystaliśmy z niej, pakując nasze bagaże od razu na lotnisku. Przedstawiciel wypożyczalni zapewniał także, że w przypadku jakichkolwiek kłopotów, można się z nimi kontaktować o każdej porze. Na szczęście nie musieliśmy tego sprawdzać.

Wynajęcie auta na czas urlopu okazało się trafnym pomysłem. Skoro nie było innej możliwości, a w zasadzie była – wspomniane pociągi czy busy – ale nie chcieliśmy z niej korzystać, to zdecydowaliśmy się właśnie na samochód z wypożyczalni. I nie było czego żałować. Wygoda, dojazd do celu, brak konieczności przenoszenia bagażu z miejsca na miejsce. Jeśli następnym razem będzie okazja, to podejmiemy taką samą decyzję.