You are currently viewing Potrzebowałam wyleczyć nerwicę

Potrzebowałam wyleczyć nerwicę

Od dziecka byłam bardzo znerwicowana. Na początku każdy myślał, że z tego wyrosnę, później że to tylko nastoletni bunt, a kiedy byłam już dorosła mówili mi, że taki mam nieznośny charakter. W końcu jednak zaczęło to sprawiać problemy nawet mnie samej. Przestałam akceptować siebie. Poszłam do psychologa, który stwierdził u mnie nerwicę i wysłał mnie na profesjonalne leczenie.

Udało mi się wyleczyć ciężką nerwicę

leczenie nerwicNie miałam pojęcia na czym takie leczenie nerwic polega, ponieważ do tej pory nigdy nie korzystałam z pomocy psychologa ani tym bardziej psychiatry. Dowiedziałam się, że najpierw wdraża się leczenie farmakologiczne, żeby wyciszyć pacjenta, a następnie zaczyna się psychoterapię indywidualną lub grupową w zależności od tego jakie potrzeby ma pacjent i co będzie dla niego lepsze. W momencie kiedy terapia indywidualne postępuje i pacjent czuje się coraz lepiej, leczenie farmakologiczne powoli się odstawia. Brzmi to bardzo prosto, ale w rzeczywistości może trwać nawet kilka lat. Jednakże dzięki temu, że trwa to tak długo pacjent czuje się bezpieczny i wszystko dzieje się w odpowiednim dla niego tempie. Gwarantuje to skuteczną terapię, która będzie przynosić efekty przez długi czas od jej zakończenia. Leczenie farmakologiczne nerwicy jest ograniczone do minimum, dzięki czemu chory nie faszeruje się lekami, które tylko maskują objawy.

Uznałam, że właśnie czegoś takiego potrzebuję. Zapisałam się na leczenie nerwicy u renomowanego psychiatry i psychoterapeuty w okolicy. Już wkrótce poczułam pierwsze efekty tego leczenia. Byłam bardzo zadowolona, a wręcz dumna z siebie, kiedy zaczęłam nad sobą panować i nie było już we mnie tyle agresji, co wcześniej. Od dłuższego czasu nie mam już problemów ze złością mimo tego, że terapia wciąż trwa.