You are currently viewing Potrzebowałam stymulatora wzrostu roślin

Potrzebowałam stymulatora wzrostu roślin

 

Od dłuższego czasu zajmowałam się uprawą warzyw na działce rolnej. Nie miałam jednak zbyt obfitych plonów. Już wiosną moje rośliny słabo kwitły, a co za tym szło, na jesień dawały mało owoców. Długo zastanawiałam się, co może być tego powodem. Dopiero moja sąsiadka, która również miała podobną uprawę do mojej, powiedziała mi w czym najprawdopodobniej leży problem. Ona również miała tego typu problemy na początku swojej pracy i okazało się, że winna jest wyjałowiona gleba.

Kupno profesjonalnego biostymulatora wzrostu roślin

profesjonalny biostymulator wzrostu roślinOkazało się, że w tej okolicy gleba jest bardzo słaba i uboga jeśli chodzi o obecność składników mineralnych, które są niezbędne do tego, aby rośliny odpowiednio wzrastały. Padają tutaj obfite deszcze, które wypłukują z gleby odpowiednie substancje takie jak żelazo, fosfor czy potas. Poleciła mi ona profesjonalny biostymulator wzrostu roślin, z którego sama od dłuższego czasu korzysta. Dowiedziałam się od niej, że odkąd stosuje ona ten produkt nie ma już problemów ze słabymi plonami wśród swoich upraw. Taki biostymulator jest preparatem w pełni ekologicznym i naturalnym. Zawiera tylko naturalnie występujące w roślinach hormony wzrostu, w związku z czym jest bezpieczny także dla roślin jadalnych. Nie jest to typowy nawóz, który niszczy szkodniki, tylko taki który wzmacnia roślinę, aby samodzielnie poradziła sobie z insektami chorobotwórczymi, a także była bardziej odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne i często występujące w tym regionie anomalie pogodowe. Jest to produkt w pełni rozpuszczalny w wodzie i bardzo wydajny. Wystarczy wykonać tylko 2 – 3 opryski roślin w ciągu sezonu, szczególnie wiosną, kiedy wzrost roślin jest najintensywniejszy i już można zauważyć znaczną poprawę. Przede wszystkim gleba będzie miała odpowiednią równowagę kwasowo – zasadową, co przyczyni się do tego, że rośliny będą miały lepsze warunki do rozwoju.

Zdecydowałam się spróbować z tego rozwiązania, i już po pierwszym sezonie, wiedziałam że nie mogłam się zdecydować na nic lepszego. Dzięki zastosowaniu tego biostymulatora moje rośliny dają o wiele lepsze plony i wymagają mniejszego nawożenia innymi preparatami. Jest to dla mnie bardzo korzystne rozwiązanie, szczególnie jeśli chodzi o finanse. Jestem bardzo zadowolona.