You are currently viewing Potrzebowałam psiego bufetu

Potrzebowałam psiego bufetu

Od pewnego czasu miałam problemy z żywieniem mojego psa. Trochę mnie zdziwiły te jego „fochy”, ponieważ pies miał już prawie dziesięć lat, był ze mną od szczeniaczka i jeszcze nigdy nie miałam takiego problemu. Udałam się z nim do weterynarza, dietetyka i psiego behawiorysty. Okazało się, że jego problemy wynikają z tego, że pies nie ma siły schylać się do miski, która znajduje się na ziemi. Jest już stary, dlatego bolą go od tego stawy. Całe szczęście można to łatwo zmienić.

Poszukiwania eleganckiego psiego bufetu

elegancki psi bufetWeterynarz podpowiedział mi, że powinnam mu kupić psi bufet. Zapytałam go, co to takiego. Wytłumaczył mi wtedy, że elegancki psi bufet to specjalne podstawki z wyżłobieniami na miski, które się w nim umieszcza. Podstawka ma od kilku do kilkunastu centymetrów wysokości i należy ją dobrać do wzrostu oraz możliwości psa. Psie bufety bardzo dobrze przydają się zarówno starszym psom, jak i tym dużych ras oraz posiadających duże, długie uszy, które czasami maczają im się w misce z wodą czy karmą. Dzięki psiemu bufetowi pies może jeść w wygodniejszej, zdrowszej dla niego pozycji. Takie umieszczenie misek gwarantuje również, że pies będzie mniej rozlewał i chlapał podczas picia, co wiąże się z tym, że mamy mniej sprzątania. Bufet można postawić w dowolnym miejscu. Można zakupić również taki, który przyczepia się do ściany. Korzystając z tego rozwiązania warto jednak wcześniej upewnić się, czy pies na pewno już nie urośnie (to uwaga szczególnie ważna dla właścicieli młodszych czworonożnych przyjaciół), ponieważ wtedy trzeba by było taki bufet przestawiać w inne miejsce. Zachęcona przez weterynarza, jeszcze tego samego dnia udałam się do sklepu zoologicznego, gdzie można było dostać takie wysokojakościowe bufety dla zwierząt. Bez problemu znalazłam wśród nich taki, który spełniał wszystkie moje oczekiwania i preferencje.

Był on wykonany z wysokojakościowego i hipoalergicznego tworzywa, które dodatkowo było odporne na drobne uszkodzenia takie jak zadrapania przez psa. Dodatkowo bufet ten wykonany był w pięknym kolorze. Wiedziałam, że taki elegancki bufet będzie idealnie pasował do wnętrza mojego pokoju, gdzie zawsze karmiłam psa. Dodatkowo można go było myć w zmywarce, co było dla mnie bardzo dużym ułatwieniem.