You are currently viewing Poszukujemy dobrej rozdzielnicy budowlanej

Poszukujemy dobrej rozdzielnicy budowlanej

Zarówno w przypadku zasilania placu budowy, budynków przemysłowych, obiektów publicznych oraz imprez masowych wykorzystywane są rozdzielnice budowlane. Poszczególne modele mogą mieć różne konfiguracje, w związku z czym istotne jest to, aby wybierać najbardziej wszechstronne modele. Czy są takie dostępne na rynku i na co zwrócić uwagę w momencie poszukiwania dobrej jakościowo rozdzielnicy budowlanej?

Stosujemy wszechstronną rozdzielnicę budowlaną

wszechstronna rozdzielnica budowlanaGłównym zadaniem rozdzielnicy budowlanej jest dostarczenie energii elektrycznej, jak również odpowiednie zabezpieczanie instalacji przed wystąpieniem ewentualnego zwarcia czy przeciążenia. Możliwe jest jednak wykorzystanie jej w celu działań pomiarowych. Aby wszelkie zastosowania były możliwe do realizacji, konieczne jest właściwe dobranie rozdzielnicy do indywidualnych wymagań. Z tego powodu konieczne jest przeanalizowanie najważniejszych jej cech. Najkorzystniejszym wyborem będzie wszechstronna rozdzielnica budowlana. Poszczególne modele różnią się pod względem liczby gniazd. Parametr ten jest szczególnie istotny, ponieważ będzie definiował zakres wykorzystywania rozdzielnicy. Zasada wydaje się prosta, im jest większa liczba gniazd, tym będą większe możliwości takiego urządzenia. Oprócz tego jest ich kilka rodzajów, które różnią się między sobą zarówno amperażem, jak i obsługiwanym napięciem. Wyróżnić można gniazda jednofazowe, trójfazowe, 16A, 32A, 63A oraz 125A. Na rynku znajdziemy również gniazda ze stykiem ochronnym. Dobór odpowiedniej konfiguracji gniazd w rozdzielnicy umożliwi nam dostosowanie jej możliwości do indywidualnego zapotrzebowania na energię elektryczną. Poszczególne modele różnią się także sposobem zamontowania gniazd, a możliwości jest kilka. Sprzedawane są zarówno rozdzielnice z gniazdami umieszczonymi wewnątrz obudowy, jak i na zewnątrz. Pierwsze rozwiązanie gwarantuje bez wątpienia wyższy poziom bezpieczeństwa użytkowania.

Oprócz wyżej wymienionych parametrów, rozdzielnice budowlane mogą różnić się między sobą sposobem montażu, a także miejscem wykorzystywania rozdzielnicy. Dostępne są zarówno rozdzielnice budowlane stacjonarne, jak i modele przenośne. Dodatkowo wśród modeli przenośnych możemy spotkać zarówno małe i kilku gniazdowe rozdzielnice z kablem do podłączenia, jak również znacznie większe modele ze specjalnym, metalowym stojakiem.