You are currently viewing Popularność domków modułowych rośnie

Popularność domków modułowych rośnie

Coraz więcej osób ze względu na rosnące koszty materiałów budowlanych oraz działek decyduje się poszukiwać alternatywnych sposobów na spełnienie swojego marzenia, którym są własne cztery kąty. Postęp technologiczny, a także rozwój w wielu dziedzinach pozwolił stworzyć nowoczesne rozwiązanie pozwalające walczyć z tym negatywnym trendem. Dla niektórych natomiast najważniejsza jest elastyczność oraz możliwość ponownej przeprowadzki.

Całoroczne zakwaterownie w domku modułowym

domek modułowy całorocznyNa rynku funkcjonują już firmy dostarczające kompleksowe rozwiązania z zakresu budowy nieruchomości. Są to konstrukcje modułowe, które mogą być zamieszkiwane zarówno w okresie letnim jak i również zimowym. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wielu innowacyjnych materiałów, a także przemyślanego podejścia do tematu. Warto wspomnieć, że domek modułowy całoroczny jest zbudowany z kilku modułów, które są następnie łączone ze sobą na działce. Ilość modułów jest zależna w dużej mierze od wielkości docelowego obiektu. Kluczowym zagadnieniem w perspektywie całorocznego zamieszkania jest dobra izolacja termiczna. W tym celu obiekt ocieplany jest w całości wełną mineralną, która w połączeniu ze szkieletową konstrukcją oraz wysokiej jakości stolarką okienną daje bardzo dobre wyniki. Warto wspomnieć, że jeśli chodzi o ogrzewanie pomieszczeń to najczęściej stosowane są nowoczesne źródła ciepła takie jak: maty grzewcze czy ogrzewanie na podczerwień.

Ściany zewnętrzne wykańczane są płytą cementowo-drzazgową czy deską elewacyjną. Na etapie zamówienia takiej konstrukcji klient musi określić czy dom ma być w pełni wykończony czy dostarczony w stanie deweloperskim. Niewątpliwą zaletą takiej konstrukcji jest możliwość jej ponownego transportu. Ze względu na gabaryty konieczne jest najęcie firmy dysponującej odpowiednim sprzętem, a także zorganizowanie bezpiecznego przejazdu. Niemniej jednak jest to możliwe co dla części osób będzie stanowić sporą zachętę.