You are currently viewing Poprawne cięcie hortensji

Poprawne cięcie hortensji

 

Każda roślina przynajmniej raz w roku potrzebuje innej pielęgnacji. Wśród najbardziej popularnych zabiegów jest cięcie. Wykonuje je się głównie u drzew i krzewów. Do tych drugich należy między innymi hortensja.

Profesjonalna usługa cięcia hortensji

cięcie hortensjiUprawiając rośliny musimy pamiętać o tym, że będą one wymagały od nas odpowiedniej pielęgnacji. Oznacza to, że raz na jakiś czas trzeba będzie je przyciąć. Zabieg ten ma na celu poprawienia kwitnienia i owocowania danych roślin, ale także poprawę jego kształtu i pokroju. Warto w takich przypadkach sięgnąć po sprawdzone źródła wiedzy. Złe przycięcie może skutkować bowiem, że roślina nie będzie już zdobić swoimi kwiatami. W przypadku takich krzewów jak hortensja wyróżniamy kilka jej gatunków. Ze względu na porę kwitnienia każdy gatunek hortensji tnie się inaczej. Jeśli chodzi na przykład o hortensję bukietową to jej przekwitłe kwiatostany możemy ciąć dopiero przed wiosną. W ten sposób będziemy mieli piękną ozdobę w ogrodzie. W przypadku hortensji bukietowej tnie się wczesną wiosną chore, połamane i suche gałązki. Dzięki temu dbamy o jej pokrój i piękny wygląd. Musimy pamiętać, że cięcie hortensji musi być wykonane precyzyjnie. Inaczej możemy tylko jej zaszkodzić. Warto pamiętać, że jeśli mamy kłopot jak to dokładnie zrobić o pomoc możemy zwrócić się do specjalisty. W ten sposób unikniemy kłopotów i sprawimy, że będziemy cieszyć się co roku pięknymi, kolorowymi kwiatami. Jest to dobre rozwiązanie, dzięki któremu unikniemy kłopotów i sprawimy, że nasz ogród będzie się pięknie prezentował.

Pielęgnacja ogrodu wymaga od nas trochę pracy, dlatego warto zastanowić się nad tym, aby zatrudnić odpowiednią firmę, która pomoże nam m.in. ciąć odpowiednio hortensje. Dzięki temu krzewy będą zakwitały co roku i sprawią, że będą pięknie się prezentować.