You are currently viewing Podstawka pod wanienkę

Podstawka pod wanienkę

Maluchy z reguły lubią wodę, bo przebywanie w niej przypomina im warunki jakie panowały podczas ich pobytu w brzuszku mamy. Dziecko powinno się od samego początku oswajać z wodą, aby później nie było problemów z jego kąpielą. Niemowlak powinien być kąpany codziennie, lub co drugi dzień, a w pomieszczeniu powinna panować temperatura około dwudziestu czterech stopni.

Gdzie położyć wanienkę z małym dzieckiem?

podstawy pod wanienkiPierwsza kąpiel noworodka zawsze jest stresującym wyzwaniem, bo jeszcze nie mamy doświadczenia w jego pielęgnacji. Trzeba uważać żeby nie zamoczył się pępuszek, uszka i żeby nie wkładać go zbyt głęboko do wody, bo może się wystraszyć. Do kąpieli tak małego dziecka, najlepiej zaopatrzyć się w specjalną wanienkę, którą będziemy mogli łatwo przenosić, a nasz maluch poczuje się w niej komfortowo. Większość rodziców kąpie swoje pociechy w łazience, wkładając ich wanienkę do swojej, albo przenoszą wanienkę z wodą do pokoju dziecka, kładąc ją na stole, lub wcześniej przygotowanych krzesłach. Oba rozwiązania są dobrze, ale wymagają trochę kombinacji i przygotowań. Jest lepsze rozwiązanie. W sklepach z artykułami dla dzieci możemy kupić specjalne podstawy pod wanienki, które możemy rozłożyć w dowolnym miejscu. Podstawka jest lekka, ponieważ została wykonana z wytrzymałego aluminium. Posiada praktyczną funkcję regulacji wysokości i szerokości, przez co będzie pasować na każdy model wanienki. Są one dostosowane do wanienek o długości od siedemdziesięciu do stu dziesięciu centymetrów. Najprostszy model jest w formie dużego znaku X ze specjalnymi zaczepami i podstawką, na której układamy wannę. Najlepiej na stelażu kłaść pustą wannę i dopiero ją uzupełnić wodą, albo przynieść od razu napełnioną. Lepiej nie przenosi wanny razem z dzieckiem. Z takim wyposażeniem możemy dziecko kąpać w każdym pomieszczeniu, ale też na urlopie, gdyż lekki stelaż możemy zabrać ze sobą, bo nie zajmuje wiele miejsca po złożeniu.

Podstawki są głównie polecane rodzicom, który posiadają swoje pierwsze dziecko, gdyż jest to dla nich duże ułatwienie. Takiego maluszka trzeba cały czas trzymać na jednej ręce, a drugą możemy go myć. Jeżeli postawimy wanienkę na podstawce, to nie będziemy musieli się schylać do dziecka, a to bardzo ważne dla naszego kręgosłupa. Stelaż dostaniemy w kolorze białym, srebrnym, lub czarnym.