You are currently viewing Piękne kwiaty na balkon

Piękne kwiaty na balkon

  • Post author:
  • Post category:Usługi

 

Na wiosnę i lato wszystko pięknie kwitnie. Nawet kwiaty w domu lub na balkonie mogą pięknie wyglądać całe lato. Wystarczy zadbać o nawożenie kwiatów by cieszyły wyglądem długi czas. Zanim sięgniemy po nawóz trzeba poznać daną roślinę by wiedzieć czego potrzebuje do wzrostu. W marketach ogrodniczych cały rok dostępne są preparaty do uprawy różnych roślin.

Mieszanki nawozowe do kwiatów w doniczkach

nawozy do kwiatów balkonowychRodzajów nawozów kwiatowych jest bardzo dużo. Od postaci płynnej, granulatów, żeli, pałeczek i tabletek. Polecane płynne nawozy do kwiatów balkonowych działają bardzo dobrze. Jednak należy pamiętać, że najłatwiej jest je przedawkować i najszybciej wypłukują się z podłoża. Trzeba stosować je częściej i dokładnie według zaleceń producenta nawozu. Niektóre nawozy można podawać roślinom raz w tygodniu. W sprzedaży są też nawozy długodziałające, które wystarczy podawać roślinom raz w sezonie np. w okresie kwitnienia.  Ich działanie trwa nawet do 6 miesięcy. Do roślin doniczkowych najczęściej wykorzystywane są nawozy sztuczne, uniwersalne. Wyróżnia się nawozy do roślin kwitnących, nawozy dla roślin zielonych oraz dla roślin o liściach dekoracyjnych. Ceny nawozów zależą od składu oraz pojemności. Warto podpytać w ogrodnictwie o najlepsze preparaty godne polecenia dla konkretnych odmian roślin balkonowych.

Na tarasach, balkonach i na pewno w ogrodach, kwitną całe lato śliczne rośliny i kwiaty. Tylko dobrze nawożone rośliny przetrwają np. fale upałów. Odpowiednie odżywki pomogą we wzroście i kwitnieniu rośliny. Można cieszyć się widokiem niektórych gatunków przez wiele miesięcy. Najpopularniejsze odżywki do kwiatów mają formę płynu, lecz rodzajów nawozów jest znacznie więcej. Nawozy specjalistyczne służą do konkretnych gatunków roślin, a uniwersalne do wszystkich.