You are currently viewing Piec do sauny o odpowiedniej mocy

Piec do sauny o odpowiedniej mocy

Pierwszym niezwykle istotnym aspektem jest wybór odpowiedniego rodzaju sauny. Obecnie możliwości są znaczne i do dyspozycji mamy zarówno tradycyjne modele na drewno, jak i różne elektryczne, w których mogą być stosowane odmienne piece. Poza wyborem rodzaju pieca niezbędne będzie dobranie jego mocy w taki sposób, aby działała ona efektywnie. Jak dobrać piec do sauny, aby była to dobra inwestycja na lata?

Korzystamy z dobrze dobranego pieca do sauny

piec do sauny 8kwW sprzedaży dostępne są piece do saun i różnym zakresie mocy. Urządzenia do 5 kW mogą być wyposażone w zasilanie jednofazowe, w przypadku większych konieczne jest trójfazowe przyłącze elektryczne. Dokładne wymagania w zakresie parametrów przyłącza zawsze znajdują się w dokumentacji technicznej pieca. Chodzi w szczególności o niezbędne zabezpieczenia czy o przekrój przewodów elektrycznych. Jeśli interesuje nas piec do sauny 8kw może być dobrym wyborem. Moc pieca powinna być dobierana w taki sposób, aby kubatura nie znajdowała się w górnym zakresie. Dlatego w przypadku kubatury wynoszącej osiem metrów sześciennych korzystniejszym wyborem będzie piec o mocy 8 kW, aniżeli 6kW. Dzięki temu piec nie musi pracować przez cały czas z pełnym obciążeniem i przełoży się to na jego trwałość, co jest niezwykle istotne dla osób decydujących się na taki rodzaj inwestycji i oczekujących, że sauna posłuży im przez długie lata.

Rodzaj pieca do sauny powinien być również dobierany z uwzględnieniem preferencji kąpielowych. Może być to na przykład sauna sucha i bardziej gorąca, albo z niższym poziomem temperatury i większym wilgotności. Istotne jest to, aby wybierać piece, które będą trwałe, bezpieczne oraz niedrogie w eksploatacji. Znaczenie może mieć między innymi szybkie nagrzewanie się do żądanej temperatury.