Sukcesy uczniów

SUKCESY SPORTOWE – 2015/2016

15.09.2015r -MISTRZOSTWA POWIATU ZDUŃSKOWOLSKIEGO W LEKKIEJ ATLETYCE

  • Natalia Raj – III miejsce w biegu na dystansie 100m z wynikiem 14,3s
  • Radek Wrzosek – II miejsce w biegu na dystansie 600m z wynikiem 1.44,4s

Pozostałe wyniki w poszczególnych konkurencjach

  • Marcelina Solecka – 100m – 15,6s
  • Chrystian Górny- 100m – 13,8s
  • Konrad Pawlak – 600m – 1.45.6s
  • Kacper Pliszka -600m – 1.52,1s
  • Jan Suliński – 600m – 1.56,6s
  • Radek Wrzosek- pchniecie kulą – 8,88m
  • Miłosz Wiśniewski – pchniecie kulą – 5,05m

17.09.2015r – Lekkoatletyka dla każdego.

Sukcesy na wojewódzkich zawodach

Bardzo dobrze spisali się młodzi lekkoatleci z programu ,,Lekkoatletyka dla każdego” na zawodach wojewódzkich, które odbyły się w czwartek  17.09.2015r w Łodzi.

Na podium stanęło 14 zawodników ze Zduńskiej Woli – 5 zawodników       na najwyższym stopniu podium, 6 zawodników na miejscu 2 i 3 zawodników   na miejscu 3.
sukcesy uczniów naszej szkoły :
1m – oszczep -Tomasz Ratajczyk rocznik 2002
1m – rzut p. lek w przód -Tomasz Ratajczyk rocznik 2002
3m -oszczep -Wiktoria Masłowska 2002

 

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

OSIĄGNIĘCIA OGÓLNOPOLSKIE

  • Szkolny Klub Przedsiębiorczości- 19 miejsce w kraju, 6 w woj. łódzkim we wszystkich typach szkół i 3 wśród gimnazjów-za przeprowadzone w roku szkolnym działania
  • Ogólnopolski Kurs „Zarządzamy własnymi zasobami-” organizatorzy- Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie i Narodowy Bank Polski: 3a-Klaudia Chlebowska, Gabriela Baranowska, Nina Szymonik, Maria Rajczak, Gabriela Półgrabia, Natalia Wilczyńska- ukończenie kursu poświadczone zaświadczeniami CEO
  • Ogólnopolski Kurs „Zakładamy własną firmę-” organizatorzy- Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie i Narodowy Bank Polski:
    - Grupa Mid of the Night-Firma Mid of the Night-  3a-Klaudia Chlebowska, Nina Szymonik, Maria Rajczak, Natalia Wilczyńska
    - Grupa Czwóreczki-Firma „Interior design”  -3b- Katarzyna Krawczyk, Natalia Gołuchowska, Martyna Muszyńska, Patrycja Klinkowicz, Aleksandra Wiktorowska

- ukończenie kursu poświadczone zaświadczeniami CEO

  • Wyróżnienie ( 1 z dwóch) w ogólnopolskim konkursie fotograficznym CEO w ramach programu „Młodzi Przedsiębiorczy” za zdjęcie prezentujące Młodych Przedsiębiorczych przy pracy- Katarzyna Krawczyk, Natalia Gołuchowska, Martyna Muszyńska, Patrycja Klinkowicz, Aleksandra Wiktorowska-3b
  • Ogólnopolska Liga Historyczna miesięcznika  „Mówią Wieki”-  9 miejsce w kraju (na 36 miejsc punktowanych miejsc i ponad 60 drużyn,  1 miesjce za III etap)-Miłosz Wiśniewski, Janek Czerbniak, Marta Kaczmarek- 1a
  • Ogólnopolska Liga Historyczna miesięcznika  „Mówią Wieki”-  9 miejsce w kraju (na 36 miejsc punktowanych miejsc i ponad 60 drużyn,  1 miesjce za III etap)-Miłosz Wiśniewski, Janek Czerbniak, Marta Kaczmarek- 1a

 

  • Ogólnopolski konkurs Przedsiębiorczości „IDEA 2015” Fundacji Kronenberga, w ramach programu „Przedsiębiorczość”– projekt autorstwa Miłosza Wiśniewskiego, Marty Kaczmarek, Janka Czerbniaka, Dominika Fitznera z 1a (prezentowany na stronie internetowej organizatora)

 

  • Ogólnopolski Konkurs Fizyczny GALILEO- dyplomy uzyskali: Jan Czerbniak i Miłosz Wiśniewski z 1a i Maciej Piaskowski i Dominik Kłosek z 1c

 

  • VIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „MALOWANE POEZJĄ”- Olga Czaplikowska kl. IIa – I miejsce w kategorii gimnazjalistów, Martyna Muszyńska IIIb – wyróżnienie w kategorii gimnazjalistów, Marta Kaczmarek kl. Ia – praca zakwalifikowana do wystawy

 

  • III Ogólnopolski Konkurs „Działam Bezpiecznie” w Bydgoszczy-  8 miejsce w kraju zespół: Nina Szymonik, Klaudia Chlebowska, Maria Rajczak

 

OSIĄGNIĘCIA NA ETAPIE WOJEWÓDZKIM

  • III miejsce w województwie w Ogólnopolskim Konkursie „Finansoaktywni. Misja: Podatki” organizowanego przez Ministerstwo Finansów- Nina Szymonik, Maria Rajczak i Klaudia Chlebowska z 3a
  • Nina Szymonik- 3a- Etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o społeczeństwie
  • Maciej Wolny – 2a- etap rejonowy konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. Od Cedyni do Orszy”
  • III Międzygimnazjalny konkurs ,, Żyjemy pod tym samym niebem” – jesteśmy tolerancyjni- Maciej Piaskowski, klasa I c  -WYRÓŻNIENIE
  • Bezpiecznie z WOPR – Piątkiewicz Gabriel III m. w stylu dowolnym
  • VIII Puchar sprintu w Łasku – Kaczmarek Jakub IV m. w stylu dowolnym i VI w stylu motylkowym, Radosław Wrzosek V m. w stylu motylkowym
  • Otwarte mistrzostwa Pajęczna w pływaniu – Kaczmarek Jakub IV m. w stylu grzbietowym
  • Otwarte mistrzostwa Sieradza w pływaniu w kategorii open 100 w stylu zmiennym – Wrzosek Radosław VII, Kaczmarek Jakub VIII, Piątkiewicz Gabriel X miejsce

 

OSIĄGNIĘCIA NA ETAPIE MIEJSKIM

  • Zawody pływackie „Pływaj z nami” – Radosław Wrzosek II miejsce, Kaczmarek Jakub IV miejsce – 80 m. styl dowolny, Klaudia Twardowska II miejsce, Musalewska Natalia II miejsce – 80 m. styl dowolny, Gabriel Piątkiewicz II miejsce 40m. stylem motylkowym
  • Dyktando 2014. Piszemy razem z dziećmi i dla dzieci- II miejsce-Nina Szymonik, VI miejsceNatalia Wilczyńska, Dominik Kłosek Ic – laureat, Jan Suliński IIb – laureat
  • III Edycja Konkursu na baner Marszu dla Życia i Rodziny’2015 w Zduńskiej Woli III Edycja Konkursu na baner Marszu dla Życia i Rodziny’2015 w Zduńskiej Woli- III miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych Martyna Muszyńska klasa IIIb
  • Konkurs Wiedzy o Francji-wyróżnienie- Katarzyna Osińska IIc

 

OSIĄGNIĘCIA NA ETAPIE POWIATOWYM

  • Dominik Fitzner- 1a- III miejsce w powiecie w konkursie „Kazimierz Wielki i jego czasy”
  • Paulina Ludwiczak-2b– II miejsce w powiecie w konkursie na wiersz nawiązujący do historii i współczesności Zduńskiej Woli oraz jej założyciela Stefana Prawdzic Złotnickiego
  • Maciej Piaskowski-1c-wyróżnienie w Festiwalu piosenki „Wesoły Mikrofon 2015”
  • Konkurs na najładniejszą ozdobę wielkanocną- wyróżnienia: Natalia Musalewska, Aleksandra Łabędzka, Martyna Woźniak, Chojnacki Przemek, Klaudia Twardowska, Martyna Dulin
  • IX edycja POWIATOWEGO  TURNIEJU ORTOGRAFICZNEGO O TYTUŁ: „GIMNAZJALNEGO MISTRZA ORTOGRAFII”- Nina Szymonik z 3a- IV miejsce w powiecie
  • I Międzypowiatowy Konkurs „Bezpieczni, świadomi i zdrowi”- Nina Szymonik, IIIa,  – IV miejsce
  • II Międzypowiatowy Konkurs „Umiem ratować”- 5 miejsce zespół: Nina Szymonik, Klaudia Chlebowska, Maria Rajczak