cze
6
2017

II Festiwal Nauk Przyrodniczych

W dniu 5 czerwca 2017 roku w naszym gimnazjum odbył się II Festiwal Nauk Przyrodniczych. Uczniowie klas trzecich pod okiem swoich nauczycieli przyrodników ?  Barbary Wujek, Karoliny Witkowskiej i Marcina Nawrockiego, przygotowali i samodzielnie przeprowadzili wiele interesujących eksperymentów z biologii, chemii i geografii. Mieliśmy  możliwość obejrzeć dymiące wulkany, dowiedzieć się, który owoc ma najwięcej witaminy C oraz w jaki sposób odbywa się denaturacja białka. Uczniowie wytwarzali ?szaloną pianę?, ?tęczę na mleku? i ?pastę słonia?, sprawdzali w jaki sposób tworzą się wiry w wodzie, jak zapobiegać  czernieniu jabłka, przeprowadzali proces dyfuzji.

Pokaz doświadczeń dostarczył wielu emocji zarówno eksperymentatorom jak i  zaproszonym gościom- uczniom  klas drugich. W przyszłym roku to oni przygotują trzecią  edycję festiwalu dla swoich młodszych kolegów.

Nie zabrakło również ciekawych pomysłów na niekonwencjonalne zdobywanie wiedzy z fizyki. Uczniowie klas drugich nieco wcześniej, bo z okazji Dnia Dziecka pod kierunkiem nauczycielki fizyki pani Beaty Mroczek, przygotowali i przeprowadzili grę dydaktyczną, w której wzięli udział uczniowie z klas pierwszych.

Samodzielne eksperymentowanie  dostarczyło uczniom wielu ekscytujących przeżyć, okazało się też doskonałym sposobem zdobywania wiedzy i świetną zabawą!