gru
22
2015

Jasełka 2015

Klasowe wigilie, szkolne jasełka, niezwykły nastrój i uśmiech na twarzy – tak upłynął nam ostatni dzień w szkole w 2015r. Życzymy zatem wszystkim błogosławionych, radosnych świąt Bożego Narodzenia i dużo szczęścia w 2016r. !

gru
18
2015

„Głośna historia z fajerwerkami – chemia materiałów wysokoenergetycznych”

W dniu 16 grudnia 2015 roku nasi uczniowie mieli okazję wzięcia udziału w warsztatach chemicznych organizowanych na Uniwersytecie Łódzkim przez Akademię Ciekawej Chemii. Tym razem mogliśmy się dowiedzieć między innymi, że pierwsza mieszanina pirotechniczna wynaleziona została przypadkowo podczas poszukiwań eliksiru nieśmiertelności przez nadwornych alchemików, a pierwsze petardy służyły do odstraszania złych mocy, odpędzania duchów i [...]

gru
15
2015

Rok Jana Długosza

W dniu 14.12.2015 r. w świetlicy szkolnej uczczono Rok Jana Długosza przy współpracy z biblioteką szkolną. Przygotowano  gazetkę popularyzującą wiedzę o tym wybitnym historyku i kronikarzu dziejów Polski. Prezentowano prace konkursowe w postaci prezentacji multimedialnych poświęconych życiu i twórczości Jana Długosza.  W bibliotece szkolnej przygotowano również wystawę książek i artykułów prasowych pt. „ Jan Długosz [...]

gru
7
2015

Mikołajki 2015

7 grudnia do grzecznych, czyli do wszystkich:), uczniów w naszym gimnazjum zawitał Mikołaj. Każdy otrzymał słodki upominek, choć trzeba przyznać, że głos Mikołaja brzmiał znajomo „geograficznie” ….:)

gru
4
2015

Koncert profilaktyczny.

4 grudnia gościliśmy w naszej szkole RYMcerzy – to był niezwykły koncert i ciekawa dyskusja na temat nałogów, używek  wśród młodzieży. My chcemy być od nich wolni – jak RYMcerze!

gru
3
2015

Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych – 3 grudnia – ma zawsze w naszej szkole specyficzny wymiar, jesteśmy przecież placówka integracyjną. W tym roku poza tradycyjną dyskusją, pogadankami, tworzyliśmy plakaty w klasach, które podkreślały ideę integracji – jesteśmy tak różni, a paradoksalnie tak podobni – jesteśmy niezwykłymi ludźmi! Te słowa w naszym gimnazjum to nie frazes, to [...]

lis
27
2015

Andrzejki – 2015

Punkt wróżbiarski, słodki poczęstunek w szkolnej świetlicy oraz dyskoteka – tak uczniowie naszej szkoły 26 listopada obchodzili tradycyjne andrzejki. Wywróżyliśmy sobie same dobre oceny i wysokie wyniki na kwietniowym egzaminie:) oby wróżba się spełniła!!!

lis
22
2015

„Północ(y) w szkole”

Piątek, 20 listopada, miało w naszym gimnazjum miejsce „Północ(y) w szkole”, tzn. od 17.00 do 24.00 uczniowie razem bawili się, tańczyli na dyskotece, brali udział w różnego rodzaju konkursach, zwłaszcza ciekawe były te na basenie, gdzie odbył się konkurs dziwnych modeli pływających. To wspaniale być uczniem takiej szkoły:) a szkoła nocą cudną jest….

lis
15
2015

Sukces naszych uczniów na zawodach pływackich.

13 listopada 2015 roku, sztafeta pływacka w składzie : -Gabriel Piątkiewicz -Wojciech Rajczak -Jan Suliński -Patryk Langner -Mateusz Pilc -Filip Fryś -Przemek Mielczarek -Hubert Patrzałek -Radosław Wrzosek -Jakub Kaczmarek zajęła 3 miejsce w Półfinale Wojewódzkim w Sztafetach Pływackich z czasem 2:32,25. Zawody odbyły się w pływalni miejskiej w Sieradzu. Gratulacje!

lis
12
2015

Dzień Niepodległości

Udekorowane pracownie, kotyliony,barwy narodowe, mapy mentalne tworzone przez uczniów pod opieką swoich wychowawców, dyskusje na temat współczesnego patriotyzmu – tak obchodziliśmy Dzień Niepodległości w PG4. Najpiękniejsze pracownie to sale nr 8 i 5, a najciekawszy plakat przygotowała klasa I c.  Później obejrzeliśmy montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów SP9. To był wspaniały przykład grupowej [...]

Strony:12345678910»