You are currently viewing Organizacja dużej konferencji biznesowej

Organizacja dużej konferencji biznesowej

Na pewno wielu z was, którzy to czytają było na jakieś konferencji. Na pewno ci, którzy pracują w korporacjach to na pewno. Na konferencjach można bardzo dużo się dowiedzieć na różne tematy. To cenne informacje, które niekiedy pozyskiwane są pozyskiwane od konkurencji. Przecież firmy przyjeżdżają na takie konferencje i prezentują swoje odkrycia w produkcji lub innych innowacyjnych rozwiązaniach.

Biznesowa konferencja dla przedsiębiorców

konferencje trójmiastoOstatnio dostałam od swojej szefowej bardzo ważne zadanie, a mianowicie miałam zorganizować konferencję dla przedsiębiorców z branży informatycznej, gdzie informatyka wykorzystywana jest do tworzenia nowych produktów i technologii. Zazwyczaj tego nie robię, ale koleżanka nie mogła się tym zająć z ważnych powodów, więc musiałam ja. Ale to nic zawsze trzeba zdobywać nowe doświadczenia. Dlatego przyjęłam tą wiadomość ze spokojem, choć znałam powagę sytuacji, wszystko musiało być przygotowane perfekcyjnie. Przygotowania zaczęłam od stworzenia listy gości, tak by wiedzieć jakiej sali konferencyjnej będę potrzebować. Trzeba doskonale przygotować każde konferencje trójmiasto jest miejscem, gdzie można znaleźć kilka lokali, które mają warunki do tego by przeprowadzić na nich konferencje. Lista gości zrobiła się dość długa, dlatego odpowiednim miejscem będzie uczelnia. Każda uczelnia umożliwia wynajęcie auli, a tam są ogromne aule. W końcu studentów jest dużo. Jest projektor na którym można wyświetlać prezentacje przygotowane przez uczestników konferencji. Niekiedy się zdarza, że konferencja może trwać nawet kilka dni.

Dostałam bardzo ważne zadanie, a mianowicie przygotowanie konferencji. nigdy tego nie robiłam, ale myślę, że sobie bardzo dobrze poradzę. Wypisałam sobie na kartce wszystkie punkty co muszę po kolei zrobić. Najpierw wypisałam listę gości, potem mam zamiar poszukać sali. Na samym końcu przygotuję zaproszenia i je roześlę i będę czekać na odpowiedź.