You are currently viewing Odpowiednie legowisko dla psa

Odpowiednie legowisko dla psa

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, ale i człowiek musi być przyjacielem dla swojego psa. Dlatego też bardzo ważnym elementem jest odpowiednie łóżko dla naszego pupila. Wybór może okazać się prosty, jednak rynek oferuje bardzo dużo typów i rozmiarów. 

Wybór psiego łóżka

legowisko dla psaPies, w zależności od wieku, razy czy umaszczenia ma różne potrzeby. Również kwestia jego miejsca odpoczynku jest bardzo ważna dla jego zdrowia i dobrego samopoczucia. Wielu właścicieli czworonogów zmaga się z odrzuceniem legowiska przez swojego pupila. Warto zastanowić się, co tak na prawdę może psiakowi nie odpowiadać. Legowisko dla psa powinno być przede wszystkim dobrej jakości. Dla psa razy olbrzymiej to kluczowa cecha, ponieważ porządny materac odporny na odgniecenia będzie miał dobroczynne działanie dla jego stawów. najlepiej sprawdzi się legowisko ortopedyczne, materac lub kanapa psia. Z kolei małe psiaki dobrze czują się w legowiskach typu studnia, gdzie mogą się schować i czuć przytulnie i bezpiecznie. Psy o gęstym, długim futrze niekoniecznie zaakceptują ciepłe, milutkie łóżko które będzie je dodatkowo grzało. Dużo bardziej będzie im odpowiadać materac pokryty ekoskórą, lub wodoodporną tkaniną. Latem warto też zainwestować w matę chłodzącą. Rasy krótkowłose chętnie za to będą korzystać z przytulnych, milutkich i ciepłych miejsc, ponieważ ich ciała wyziębiają się dużo szybciej. To samo tyczy się psiaków starych i chorych, takich które większość czasu leżą a ich tkanka tłuszczowa zanika. Drugim ważnym elementem jest rozmiar. Prawidłowe legowisko dla psa powinno być w stanie zmieścić go w całości, tak by wygodnie leżał. 

Warto poświęcić nieco czasu przed wyborem łóżka dla swojego pupila. Mając szczeniaka najlepiej sprawić mu legowisko tymczasowe, ponieważ nie zawsze mamy pewność jak duży pies wyrośnie i jakiego legowiska będzie potrzebował za rok.