You are currently viewing Odpowiednia lampa UV

Odpowiednia lampa UV

Kiedy zdecydujemy się na rozpoczęcie domowego stylizowania paznokci metodą hybrydową, żelową albo inną, która potrzebuje utwardzania w lampie UV musimy zastanowić się nad odpowiednim wyborem. Od lampy UV zależy jakość naszego manicure, ponieważ źle utwardzony lakier sprawi nam wiele problemów i musimy uważać.

Dobór lampy do utwardzania hybryd

lampa hybrydowaKiedy zdecydujemy się na różnego rodzaju akcesoria do hybryd jak radełko, cleaner albo same lakiery musimy rozejrzeć się za innym istotnym akcesorium. Lampa hybrydowa to podstawa przy paznokciach hybrydowych. Bez niej nie utwardzimy naszych lakierów, a jeżeli będzie źle dobrana to zrobimy to niewprawnie mogąc tym samym wywołać uczelnie albo inne choroby paznokci. Jak dobrać idealną lampę UV? Na pewno musimy spojrzeć na moc lampy, gdyż 9W będzie stanowczo za słabe do paznokci hybrydowych. Lampa najlepiej, aby miała 36W, chociaż może być wersja mocniejsza. Dobrym wyborem będzie zdecydowanie się na lampę, która ma wybór timerów na sobie. Timer to po prostu licznik czasu, dzięki któremu wiemy jak długo lakier się utwardzał. Klasycznie najpotrzebniejszym trybem jest 120 sekund, jednak czasami przyda się 30 sekund oraz tryb stały. Kiedy mamy już lampę UV pamiętajmy, iż należy w niej regularnie wymieniać żarówki, ponieważ nawet jak działają mogą być nieco słabsze niż po momencie zakupu. Sprawia to, iż moc lampy się obniża, a my ryzykujemy źle utwardzoną hybrydą i powikłaniami za tym idącymi.

Dobrze dobrana lampa UV powinna być najważniejszym punktem naszych zakupów, gdy decydujemy się na zakup kompletu do stylizacji lakierami hybrydowymi. Lampa o zbyt niskiej mocy może źle utwardzać lakier, przez co możemy spowodować sobie więcej szkód niż pożytku albo zniechęcić się do pracy z pomocą hybryd.