You are currently viewing Odnawianie pokoju dziewczyny przez projektanta

Odnawianie pokoju dziewczyny przez projektanta

Dzieci bardzo szybko dorastają, a wraz z nimi zmienia się ich hobby i gusta. Mały przytulny pokój dziecka z różowymi zasłonami i pluszowymi zabawkami nie przyciąga już dziecka tak jak wcześniej. Nastolatek chce wziąć udział w projektowaniu swojego pokoju sam, chce uczynić go swoją osobistą przestrzenią, swoją fortecą, jednakże bez projektanta wnętrz może przynieść to klęskę.

Nowoczesne projektowanie pokoju nastoletniej dziewczyny

projektant wnętrz PoznańObecnie lepiej zrezygnować z dwupiętrowego łóżka z wbudowanym stołem i kompaktową szafką. Dziecko w wieku nastoletnim potrzebuje czegoś poważniejszego i starszego, na przykład stylowe meble. Jeśli dziewczyna często przyjmuje gości, zamiast łóżka lepiej postawić sofę. Projektant wnętrz uznaje, że kolejnym ważnym punktem jest wybór mebli do odzieży. Z czasem pojawia się coraz więcej ubrań, które musi je gdzieś położyć. Skrzynia i wąskie szafki nie będą miały już znaczenia, ponieważ nie pasują do wszystkich ubrań nastolatek. Najlepiej jest kupić wysokiej jakości garderobę z fasadami z lustrem. Łatwo jest zmieścić wszystkie rzeczy, a duże lustra sprawią, że pomieszczenie będzie bardziej przestronne i przytulne. Aby wszystko do siebie pasowało, lepiej jest doradzić się specjalisty, jakim jest projektant wnętrz Poznań ma wielu fachowców z tej dziedziny. Mimo, że nastolatka chce zwykle wszystko samodzielnie tworzyć, to jednak samo ulokowanie mebli, gra światłem czy dobór kolorów może być nietrafny. Skończy to się rozczarowaniem. Z pomocą projektanta można stworzyć romantyczną atmosferę mody w pokoju, po prostu wybierając odpowiednią tapetę na ściany. I tu trzeba już się zastanowić. Jasna tapeta idealnie pasuje dla małych przestrzeni, w których nie ma światła słonecznego. Do pokoju dziewczynki dobra jest biała, różowa lub jasnofioletowa tapeta. W takim przypadku meble i wykładziny podłogowe również muszą być podparte w pastelowych kolorach.

Projektant pokoju na pewno zaproponuje także fototapety. Może to być obraz natury, ludzi lub słodkich zwierząt, prowadzący do przyjemnych skojarzeń. Fototapety w pokoju nastolatki lepiej przykleić do jednej ze ścian, a resztę ścian należy przykryć lekką tapetą. Aby pokój był przytulny, architekt wnętrz użyje ciekawych dekoracji w tym poduszek, zasłon czy doniczek z kwiatkami.