You are currently viewing Nowoczesny magazyn automatyczny

Nowoczesny magazyn automatyczny

Automatyzacje i unowocześnienia obejmują również pomieszczenia składowania materiałów i magazyny. Te ostatnie od niedawna otrzymały bodaj najnowocześniejsze urządzenia i udogodnienia dzięki którym możliwe jest obniżenie wymaganej załogi do absolutnego minimum, aczkolwiek również znaczne podwyższenie komfortu pracy i bezpieczeństwa.

Najnowocześniejsze systemy automatyzacji magazynowej

automatyczne magazyny wysokiego składowaniaNajnowszymi i bodaj najbardziej uznanymi urządzeniami magazynowymi są systemy wysokiego składowania, dzięki którym możliwe jest nie tylko powiększenie przestrzeni magazynowej w górę, ale również zagospodarowanie tej która do tej pory była nieużywana z racji wysokości. Automatyczne magazyny wysokiego składowania posiadają regały wykonane z najmocniejszych stopów stali, mające nawet i przeszło pięćdziesiąt kondygnacji. W celu załadowania towaru na takie regały wykorzystywane są windy, podnoszące półki z zawartością, które następnie umieszczane są na danej wysokości. Zdejmowanie ładunku wygląda identycznie, gdyż wystarczy wprowadzić numer oznaczenia danej półki, by została ona zdjęta na windzie, a tym samym umożliwiała rozładowanie towaru. W takim magazynie można składować ogromne ilości zawartości, aczkolwiek jest on oczywiście dość duży, i podczas gdy zajmuje podobną powierzchnię co normalny magazyn spedycyjny, jest znacznie wyższy, z racji zastosowanego rodzaju składowania.

Takie magazyny szybko znajdują wielu zwolenników, z racji niesamowitej pojemności, wygodnego sposobu operacji oraz wielu unowocześnień, jakie zawierane są w owych konstrukcjach już na etapie projektu. Takie usprawnienia jak systemy transportowe, bardzo wysoki poziom autonomii i możliwość przydzielenia niewielu pracowników do obsługi masywnego magazynu są z pewnością ogromnymi zaletami.