You are currently viewing Nowoczesny akumulator do wózka

Nowoczesny akumulator do wózka

 

Samochody mają cały czas podpięty do ładowania akumulator, w przypadku wózków inwalidzkich tak się nie dzieje. Wózki nie są wyposażone w urządzenie, które na bieżąco będzie ładowało akumulator podczas jego pracy. Jest to tryb pracy nazywany cyklicznym, natomiast ten tryb pracy, który jest w samochodach nazywany jest buforowym.

Jaki akumulator do wózka inwalidzkiego?

małe akumulatory do wózków inwalidzkichNajbardziej polecanymi akumulatorami do wózków elektrycznych różnego rodzaju są akumulatory żelowe, które są niezwykle trwałe i bezpieczne. Małe akumulatory do wózków inwalidzkich są wygodne i odporne na głębokie wyładowania. Akumulatory w wózkach inwalidzkich są szczelnie zamknięte, a wewnątrz nie znajduje się żrący płyn, lecz zagęszczony elektrolit. Dzięki temu, że substancja jest gęsta nie dochodzi do wycieków, nawet podczas dużych wstrząsów czy mocnych odchyleń wózka. Dzięki zaawansowanym akumulatorom żelowym wózek inwalidzki może przy osiągnięciu pożądanej mocy funkcjonować nawet kilka godzin bez konieczności ładowania. Należy pamiętać, że akumulatory żelowe należy ładować specjalnie przystosowanymi prostownikami, ponieważ mają one zabezpieczenie przed przeładowaniem. Podczas ładowania tradycyjnymi prostownikami zmniejsza się pojemność akumulatora oraz może dojść do jego uszkodzenia. Akumulatory w wózkach inwalidzkich pracują w sposób cykliczny, tzn. mała ilość prądu dostarczana jest przez dłuższy czas. Muszą być odporne na głębokie wyładowania i muszą cechować się długą żywotnością. Wspomniane akumulatory żelowe mają dużą pojemność energetyczną, będąc jednocześnie niewielkich rozmiarów. Podczas ładowania tego typu akumulatora nie dochodzi do wydzielania się niebezpiecznych gazów, które mogłyby stanowić źródło wybuchu lub zatrucia. Do ich ładowania warto używać zaawansowanych prostowników mikroprocesorowych, które mają również funkcję konserwacyjną.

Nawet podczas podróży po wyboistych drogach można mieć pewność, że płyn z akumulatora nie wycieknie. Akumulator jest odporny na głębokie wyładowania, które są codziennością przy korzystaniu w wózka inwalidzkiego. Zaletą akumulatorów żelowych jest ich bezobsługowość. Nie wymagają kontroli i uzupełniania płynu w akumulatorze. Na rynku dostępne są również akumulatory typu AGM, które również wykorzystuje się w wózkach różnego typu.