You are currently viewing Nowoczesne formy leczenia kanałowego

Nowoczesne formy leczenia kanałowego

Próchnica to często choroba zębów. Powodem jej powstania są bakterie bytujące w jamie ustnej, dla których pożywką są węglowodany oraz tłuszcze. Nieleczona próchnica prowadzi niechybnie do uszkodzenia szkliwa, a co za tym idzie, do utraty zębów. Z tego też powodu powinniśmy dbać o swoje zęby poprzez codzienne szczotkowanie oraz ograniczenie spożywania słodyczy. Nie zawsze jednak jest to wystarczające.

Nie trzeba bać się leczenia kanałowego

leczenie kanałowe - RzeszówW Rzeszowie nie brakuje uznanych specjalistów w dziedzinie endodoncji, czyli dziedziny stomatologii zajmującą się leczeniem wszelkich stanów zapalnych zębów. Leczenie kanałowe jest popularną metodą, dzięki której udaje się zachować ząb. Tego typu zabieg jest wskazany, gdy mamy do czynienia z zawansowanym stanem zapalnym miazgi zęba. Tkanka jest zmieniona chorobowo i traci swoje właściwości. Pacjent zazwyczaj odczuwa dotkliwy ból, który nie pozwala mu normalnie funkcjonować. Warto podkreślić, że początek stanu zapalnego miazgi zębowej dosyć łatwo przeoczyć. Choroba rozwija się powiem powoli i stopniowo. Na początku może nawet nie dawać żadnych objawów. Kiedy zacznie zaś boleć ząb, nie powinnyśmy zbyt długo zwlekać z wizytą u stomatologa. W przypadku początków procesu chorobowego zazwyczaj wystarczy zwykłe plombowanie. Gdy stan zapalny przybierze postać bardziej zaawansowaną, zwykle konieczne okazuje się profesjonalne leczenie kanałowe – Rzeszów to miasto, w którym bez większych problemów znajdziemy specjalistę w zakresie endodoncji, który dysponuje nowoczesnym sprzętem. Leczenie kanałowe warto przeprowadzać z użyciem mikroskopu oraz kamery. Wówczas lekarz dentysta doskonale widzi, ile miazgi zębowej musi usunąć. Dokładne oczyszczenie kanałów zębowych jest bardzo ważne. W przeciwnym razie może dojść do nieprzyjemnych dla pacjenta komplikacji. Warto podkreślić, że leczenie kanałowe nie kończy się na jednej wizycie w gabinecie dentystycznym.

Dzięki leczeniu kanałowemu nie trzeba wyrywać chorego zęba zniszczonego przez próchnicę. Lekarz dentysta usuwa chorą tkankę. Puste kanały zębowe wypełnia następnie płynem. Zabieg nie jest wcale bolesny, bowiem przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. W Rzeszowie pacjenci mogą skorzystać z kompleksowej oferty leczenia kanałowego. Po przeprowadzonym zabiegu zęby są w doskonałym stanie.