You are currently viewing Niezbędna sonda hydrostatyczna

Niezbędna sonda hydrostatyczna

Sonda hydrostatyczna znalazła bardzo szerokie zastosowanie w tych gałęziach przemysłu, w jakich wykorzystywane są zarówno zbiorniki, jak i systemy przechowywania cieczy. Będzie więc to przemysł naftowy, okrętowy, chemiczny czy spożywczy. Dodatkowo sondy mogą być wykorzystywane do monitorowania poziomu naturalnych zbiorników wodnych, studni głębinowych czy innych akwenów. W jaki sposób powinna zostać wybrana odpowiednia sonda hydrostatyczna?

Korzystamy z odpowiedniej sondy hydrostatycznej

sondy hydrostatyczneZ powodu różnorodnego zastosowania sond hydrostatycznych, konieczne jest wybranie odpowiedniego przyrządu pomiarowego. Wybór w zakresie przemysłowych mierników hydrostatycznych jest obszerny, dlatego warto posiadać w tym zakresie wiedzę, aby dobrać właściwy model. Należy odpowiednio dobrać sondy hydrostatyczne. Mogą być one bowiem zastosowane do wykonywania pomiarów różnorodnych cieczy, jak na przykład benzyna, woda pitna, woda chlorowana, woda morska, ropa naftowa, ścieki i wiele innych. Aby dobrać odpowiedni model sondy hydrostatycznej, konieczne jest uwzględnienie rzeczywistych warunków pracy takiego miernika. Najistotniejszymi kryteriami wydają się rodzaje zbiorników, temperatura cieczy, gęstość cieczy czy inne mechaniczne czynniki, jakie mogą mieć wpływ na zbiornik. W każdym wypadku konieczne jest dobranie odpowiedniego rodzaju sondy wraz z zakresem pomiarowym, a także długości przewodu kablowego. Jedynie odpowiedni dobór urządzenia w oparciu o czynniki mające wpływ na jego działanie, mogą zapewnić wykonywanie prawidłowych pomiarów. W przypadku, kiedy sondę hydrostatyczną dobierze się właściwie do warunków jej pracy, będzie to urządzenie w pełni niezawodne oraz precyzyjne. Dużym atutem tego rozwiązania jest zarówno prosta konstrukcja, jak również niski poziom awaryjności. Z tego powodu konieczne wydaje się profesjonalne ustalenie, jakie parametry w danym przypadku powinna posiadać sonda, aby jej działanie było na najwyższym poziomie.

Reasumując, jeżeli zależy nam na tym, aby móc skorzystać z precyzyjnych pomiarów cieczy, niezależnie od branży, warto wziąć pod uwagę możliwość skorzystania z zalet sondy hydrostatycznej. Znaczenie ma zarówno odpowiedni rodzaj, jak również jej zakres pomiarowy, który powinien być szczegółowo dobrany. I właśnie w tym zakresie przydaje się profesjonalna wiedza, jak dobrać sondę.