You are currently viewing Na czym polega skupowanie zadłużonych spółek?

Na czym polega skupowanie zadłużonych spółek?

W internecie można znaleźć mnóstwo ofert firm i ludzi, którzy skupują zadłużone spółki. Forma prawna, jaka jest tutaj pożądana, to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, chociaż część firm zajmuję się także spółkami jawnymi oraz jednoosobowymi działalnościami gospodarczymi. Wszelkie zadłużenia wobec kontrahentów, banków czy ZUSu lub Urzędu Skarbowego, to to, co właśnie takie firmy chcą przejąć. 

Sprzedana zadłużona spółka, i co dalej?

skup zadłużonych spółekFirmy skupujące spółki specjalizują się w przede wszystkim szeroko pojmowanym prawie gospodarczym, handlowym, w szczególności w zakresie prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego. Ich główne zadanie to ograniczenie zagrożeń wynikających z roszczeń wierzycieli. Szeroko pojęta ochrona Zarządu to właśnie główny ich cel. W ramach praktyki prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego oferują kompleksowe doradztwo zarówno dla przedsiębiorców, jak również dla osób fizycznych, reprezentując interesy zarówno dłużników, jak i wierzycieli. To, czym skup zadłużonych spółek przede wszystkim się wyróżnia to skuteczna ochrona zagrożonych windykacją majątków prywatnych, narażonych na utratę w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Następnym krokiem jest częściowe oddłużenie ich w instytucjach Skarbu Państwa. Zapewniona jest ochrona majątku prywatnego przed wierzycielami, a także majątku przedsiębiorstwa w sprawach spornych z instytucjami Skarbu Państwa.

Gdy więc nasza spółka nie przynosi dochodów i coraz bardziej się zadłuża, warto wiedzieć, że istnieją firmy, które mogą nam w tym pomóc. Nie tylko za pomocą doradztwa, ale również dzięki faktycznemu działaniu. Jeżeli więc nie jesteśmy w stanie wyciągnąć spółki z dna, warto rozważyć koncepcję sprzedania jej i pozbycia się ciężaru spłaty wierzytelności.