You are currently viewing Na czym polega praca ambasadora marki?

Na czym polega praca ambasadora marki?

Wiele firm kładzie duży nacisk na współprace ze znanymi i cenionymi osobami nie tylko ze świata show biznesu, jaki znamy z telewizji, ale także na kolaboracje z osobami popularnymi w mediach społecznościowych. Reklamowanie przez nich produktów lub usług danej marki jest niejednokrotnie znacznie bardziej opłacalną inwestycją, aniżeli reklamy telewizyjne.

Kim są ambasadorzy marek?

co robi ambasador markiPodejmując współpracę z popularną osobą dana firma może zyskać znacznie więcej aniżeli w przypadku, gdyby zainwestowała w tradycyjną formę reklamy. Zwłaszcza w dobie influencerów, ich popularności oraz faktu, że dla wielu młodych osób twórcy internetowi są kimś w rodzaju idoli. Nic zatem dziwnego, że tak wiele firm decyduje się na współpracę właśnie z osobami, które są popularne w mediach społecznościowych, zwłaszcza, że są to także osoby opiniotwórcze i obdarzone przez swoich obserwatorów dużym zaufaniem, a jak wiadomo ludzie cenią opinię osób, które uważają za swój autorytet. Dlatego właśnie to głównie influencerów zatrudnia się w roli ambasadorów marek. To, co robi ambasador marki,  to nie tylko testowanie i reklamowanie produktów danej marki z jaką nawiązali współpracę, ale także jej reprezentowanie oraz pomoc w dotarciu do nowych potencjalnych klientów, czy branie udziału w wydarzeniach związanych z marką z którą nawiązali współpracę. 

Co ciekawe pomimo tego, że z byciem twarzą marki kojarzą nam się głównie osoby znane zarówno z telewizji, jak i internetu, tak coraz więcej firm zaczyna interesować się nawiązywaniem współprac z mniejszymi twórcami internetowymi, którzy jeszcze nie mają na swoim koncie mnóstwa kampanii reklamowych, a co za tym idzie budzą jeszcze większe zaufanie wśród swojej społeczności. Takie działanie z kolei otwiera drzwi do fajnego zarobku wielu młodym osobom, które prowadzą swoje social media z czystej pasji.