You are currently viewing Na czym polega ozonowanie?

Na czym polega ozonowanie?

W naszych mieszkaniach czy miejscach pracy, gromadzi się bardzo dużo bakterii i wirusów, które nie są widoczne gołym okiem, ale są niebezpieczne. W dobie dzisiejszej pandemii koronawirusa wielu ludzi regularnie dezynfekuje pomieszczenia, w których na co dzień przebywa, ponieważ wiele czynników chorobotwórczych jest w stanie przetrwać na konkretnej powierzchni nawet kilka dni.

Kiedy można ozonować mieszkanie?

profesjonalne ozonowanie - krakówObecnie firmy dezynfekujące i sprzątające różne powierzchnie przeżywają prawdziwy renesans, ponieważ zainteresowanie ich usługami jest ogromne. Kiedyż z usługi ozonowania korzystały wyłącznie zakłady pracy, instytucje publiczne takie jak szpitale czy ośrodki lecznicze, a obecnie coraz częściej klientami są osoby indywidualne. Ozonować można dowolną, zamkniętą powierzchnię, w której nie przebywają ludzi ani zwierzęta. Zaleca się także, aby w takim pomieszczeniu nie znajdowały się sprzęty elektroniczne czy butle z gazem, ale nie jest to warunek konieczny. Jeżeli potrzebne jest nam profesjonalne ozonowanie – Kraków jest miastem, w którym taka usługa jest bardzo popularna. Nawet w ostatnim czasie dość sporo ich powstało, gdyż obecne firmy nie nadążały z obsługą klientów. Ozonowanie polega na wpuszczaniu do pomieszczenia bezbarwnego gazu o silnym działaniu aseptycznym i toksycznym. Jego działaniu nie oprą się wszelkie bakterie, wirusy, pleśń czy grzyby, dlatego też po wykonanym zabiegu, przestrzeń jest sterylnie czysta. Ozon dezynfekuje nie tylko powietrze, ale wszystkie przedmioty i materiały znajdujące się w pomieszczeniu. Ponadto jest on w stanie zlikwidować pleśń i grzyby znajdujące się w ścianach pomieszczeń, stąd jest ta usługa polecana w mieszkaniach, w których pojawia się wilgoć. Ozonowanie może wykonać profesjonalna firma albo samodzielnie możemy je przeprowadzić, jeżeli zakupimy generator ozonu.

Wiele osób obawia się wykonanie ozonowania, ponieważ jest to toksyczny gaz. Jednakże trzeba pamiętać, że jest on toksyczny w chwili rozprowadzania i przez około piętnaście minut po zakończonej usłudze. Później jego cząsteczki ulegają naturalnemu rozpadowi do bezpiecznej dla człowieka postaci. Jego efekty długo się utrzymują i gwarantują doskonałe odkażenie nie tylko powietrza, ale wszystkiego co się znajduje w pokoju.