You are currently viewing Na czym polega diagnostyka nietolerancji pokarmowych?

Na czym polega diagnostyka nietolerancji pokarmowych?

W społeczeństwie z roku na rok wzrasta liczba osób korzystających z pomocy poradni alergologicznych. Złe odżywianie i narażenie na szkodliwe czynniki zanieczyszczonego środowiska przyczynia się do powstawania coraz większej ilości alergii i nietolerancji pokarmowej u wielu ludzi. Jednak skutecznie postawiona diagnoza może zażegnać problem i znacząco poprawić jakość życia chorego.

Skuteczne badanie alergii pokarmowej

diagnostyka nietolerancji pokarmowychWielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że przykre dolegliwości skórne lub trawienne mogą być powodowane niewłaściwą dietą. Obecnie w sklepach znajdują się spore ilości żywności mocno przetworzone, naszpikowanej chemią lub o zmodyfikowanym genetycznie składzie niekorzystnym dla naszego zdrowia. Jeśli przez długi czas dostarczamy do organizmu substancję, która mu szkodzi, możemy spodziewać się wystąpienia alergii. Objawy to najczęściej bóle brzucha, głowy, dolegliwości trawienne: w tym żołądkowe i jelitowe. Jeśli problemy gastryczne się nasilają, a ponadto odczuwamy nieuzasadnione niczym zmęczenie, a bólom towarzyszy występowanie wysypki lub suchość śluzówek, warto rozważyć wizytę u specjalisty w celu wykonania odpowiednich badań. Obecnie popularna jest skuteczna diagnostyka nietolerancji pokarmowych. Alergolog wykona stosowne testy w celu wykluczenia lub potwierdzenia alergii. Badanie jest bezbolesne, szybkie i nieinwazyjne. Ponadto przynosi ono praktycznie stuprocentową skuteczność.

Tego samego dnia na miejscu dowiemy się, jakie produkty wyeliminować ze swojej diety, aby poczuć się lepiej. Przyczyną zwykle jest występująca w posiłkach laktoza, gluten, pleśń obecna sporadycznie w niektórych owocach i warzywach, a także nadmiar cukru lub kofeina. Jeśli odpowiednio wcześnie zdiagnozujemy u siebie problem, znacznie poprawimy komfort swojego życia i pozbędziemy się przykrych dolegliwości raz na zawsze.