You are currently viewing Modna podłoga dębowa

Modna podłoga dębowa

 

Jednym z najprzyjemniejszych etapów w budowanie własnego domu jest jego urządzanie. Jest to w końcu ostatnie zadanie do wykonanie tuż przed przeprowadzką. W dodatku dużo radości przynosi planowanie wyglądu pomieszczeń, w których będzie na co dzień funkcjonować. Mając własny dom możemy spełnić wiele naszych marzeń, jak chodzi o wystrój i funkcjonalność poszczególnych pomieszczeń. Tym bardziej, że w dzisiejszych czasach mocno zwraca się uwagę na aranżacje wnętrz pod kątem estetycznym.

Wytrzymała podłoga z dębu

solidna deska dębowa warstwowaDomy jednorodzinne wyrastają na obrzeżach miast jak grzyby po deszczu. Dużo osób, szczególnie młodych, decyduje się na przeprowadzkę w spokojne miejsce na łonie natury, gdzie będą mogli wypocząć z dala od hałasu i pośpiechu dużych miast. Budujemy więc większe lub mniejsze domy jednorodzinne lub kupujemy już gotowe od deweloperów. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku, wnętrza domów wymagają odpowiedniego urządzania. Trzeba w pierwszej kolejności zdecydować się na jakiś konkretny styl i potem wokół niego budować charakter poszczególnych wnętrz. Obecnie modne są jasne wnętrza z dużą ilością drewna i nawiązań do natury. Ja również jestem obecnie na etapie urządzania swojego pierwszego w życiu domu. Przy wykańczaniu wnętrz zdecydowałam się na drewniane podłogi. Wolę wydać nieco więcej pieniędzy, ale cieszyć się podłogą przez długi czas. Kiedy szukałam idealnej podłogi, w oko wpadła mi solidna deska dębowa warstwowa w naturalnym kolorze. Dzięki temu, że deka jest warstwowa, jest bardziej wytrzymała. Zależało mi też na tym, żeby drewno wyglądało jak najbardziej naturalnie. Z jednej strony taki naturalny dąb wprowadza nieco surowości, a z drugiej, ze względu na swoją barwę, pozwala zachować przytulny klimat. Dla charakteru wnętrza oczywiście decydujący głos będą miały dodatki i meble, jednak drewniane, wyrazista podłoga jest już solidną podstawą.

Urządzając wnętrze swojego nowego domu postanowiłam pójść za głosem mody, która obecnie mocno przypadła mi do gustu. Obecnie na topie są bowiem drewniane podłogi, które pasują do większości stylów we wnętrzach. Drewniane deski nie należą do najtańszych, ale jeżeli zdecydujemy się na takie wysokiej jakości, to możemy być pewni, że będzie się nimi mogli cieszyć przez długie lata.