You are currently viewing Modele lamp na owady

Modele lamp na owady

Problem z uciążliwymi owadami, takimi jak muchy, komary oraz ćmy, bywa szczególnie uciążliwy w sezonie letnim. Owady dostające się do wnętrza są bardzo problematyczne, natomiast usunięcie ich naturalnymi sposobami jest czasochłonne i nie zawsze skuteczne, natomiast chemiczne środki owadobójcze bywają nie do końca zadowalające. Dlatego właśnie warto dokładniej zapoznać się z ofertami i wypróbować lampy owadobójcze.

Nowoczesne lampy przeciw owadom

lampy na owadyLampy owadobójcze składają się ze specjalnego rodzaju świetlówek UV, które mają zastosowanie również w obiektach gastronomicznych, cukierniach czy sklepach spożywczych, czyli wszędzie tam, gdzie znajduje się żywność oraz mogą mieć do niej dostęp insekty. Nie są to jednak jedyne miejsca, w których możemy wykorzystać takie rozwiązanie. Warto zamontować lampy na owady we własnych domach i mieszkaniach. Lampa owadobójcza jest produktem, na który możne zdecydować się każdy. Pierwszym dostępnym na rynku rodzajem są lampy owadobójcze rażące, w których wykorzystuje się specjalne kratki. Najczęściej spotykane są one w pomieszczeniach gospodarczych oraz hodowlach, a także wszędzie tam, gdzie nie ma bezpośredniej styczności z żywnością. Drugim rodzajem są lampy klejowe, inaczej zwane lepowymi. Mogą być one skutecznie zamontowane w domowej kuchni, jednak jej główną wadą jest konieczność dokupywania i wymiana kleju, a także regularne serwisowanie. Trzecim rodzajem są lampy uniwersalne, w których możliwe jest zastosowanie zarówno siatki rażącej, jak i kleju. Dzięki temu możliwe będzie wykorzystanie jej w różnych miejscach, w zależności od potrzeb. Czwarty tym lamp to lampy wiatrakowe. Wewnątrz takiego produktu montowany jest wiatrak, który ma za zadanie wciąganie insektów do pojemnika znajdującego się wewnątrz lampy. Takie rozwiązanie jest często stosowane w domowych kuchniach oraz w sklepach. Wybór optymalnego rodzaju będzie uzależniony od naszych indywidualnych preferencji oraz możliwości zastosowania w określonych rodzajach wnętrz. Dlatego warto poznać właściwości poszczególnych modeli.

Podsumowując, lampy owadobójcze są nowoczesnym i bardzo skutecznym rozwiązaniem, które może sprawdzić się w przypadku problemów z owadami w domu czy mieszkaniu. W takim przypadku warto wziąć pod uwagę możliwość skorzystania z alternatywnych rozwiązań, które umożliwią nam uniknięcie stosowania chemicznych środków owadobójczych.