You are currently viewing Miękka pościel dla noworodka

Miękka pościel dla noworodka

Wyprawkę noworodkową rodzice kompletują już na kilka tygodni przed porodem. W takim zestawie trzeba pamiętać o ubraniach, środkach do codziennej pielęgnacji, pampersach, łóżeczku oraz odpowiedniej pościeli. Ta ostatnia musi być wykonana ze stuprocentowej bawełnę, która jest przyjemna dla wrażliwej skóry dziecka. Pościel można zakupić zarówno w sklepach stacjonarnych z wyposażeniem dziecięcym jak i na popularnych stronach w internecie.

Bawełniana pościel do łóżeczka

pościel z wypełnieniem dla dzieciDo łóżeczka dziecięcego oprócz Materace potrzebna jest pościel. Taką wykonana z bawełny polecają wszyscy rodzice. Pościel z wypełnieniem dla dzieci może być używana przez cały rok. Zazwyczaj rodzice kupują osobno pościel na lato oraz osobno na zimę. Letnia kołdra będzie zdecydowanie cieńsza. Oczywiście najlepszej jakości pościel dla dzieci można używać przez cały rok bez obaw o zmarznięcie w okresie zimowym oraz przepocenia w lato. Dla chłopców można kupić pościel w kolorze niebieskim, zielonym lub z różnego rodzaju nadrukami typowo chłopięcymi. Natomiast dla dziewczynek kupimy pościel w odcieniach jasnego różu, fioletowe oraz z jednorożcami czy motylkami. Wszystko zależy od naszych upodobań. Cena za cały komplet wraz z poduszka to koszt około 60 do 100 zł. Będzie ona zależeć od grubości oraz firmy z jakiej chcemy zakupić pościel.

Jeśli nasze małe dziecko śpi samochodu łóżeczku to spotkać się musimy zapewnić mu godne warunki do snu. Oprócz odpowiedniego materaca np. z kokosa lub grywki trzeba zakupić również przynajmniej dwa komety pościeli. Nie jest to drogi zakup, a przy małym dziecku, które często ulewa musimy mieć więcej kompletów na zmianę. Pościel dziecięcą należy prać w wysokiej temperaturze 90 stopni w odpowiednich środkach piorących do tkanin delikatnych.