Mezoterapia redukuje procesy starzenia

 

Na drodze rozwoju kosmetologii pojawił się problem. Większość substancji, od których można oczekiwać namacalnego efektu po nałożeniu na skórę w postaci kremów lub masek, nie wnika w te warstwy skóry, gdzie ich działanie jest konieczne. Ponadto nie są w stanie przeniknąć do tkanki podskórnej.

Spektakularne efekty mezoterapii

Rozwiązaniem tego problemu jest mezoterapia w Krakowie. Metoda ta polega na wprowadzeniu pod skórę różnych substancji biologicznie czynnych metodą iniekcji. Bezpośrednio przed zabiegiem skóra jest oczyszczona środkami antyseptycznymi. Następnie na skórę nakłada się żel znieczulający. Mezoterapię wykonuje się przy użyciu bardzo drobnej igły. Efektem tej procedury jest zarówno pobudzenie aktywnych biologicznie receptorów, które znajdują się na skórze twarzy, jak i działanie preparatu odżywczego wewnątrz naskórka. Ta procedura pomaga skorygować wady skóry związane z wekiem jak również leczyć wiele problemów kosmetycznych. Celem tej procedury jest wyeliminowanie związanych z wiekiem objawów skórnych poprzez poprawę mikrokrążenia w naczyniach krwionośnych, a także zwiększenie elastyczności skóry w punktach iniekcji. Mezoterapia to radykalne leczenie, które wpływa na przyczynę problemu. Jest to metoda, w której określony lek wstrzykuje się strzykawką w konkretny obszar skóry. Mezoterapia to doskonałe rozwiązanie do zapobiegania procesowi starzenia się. Jest to wprowadzenie do górnej i środkowej warstwy skóry substancji aktywnych biologicznie.

Mezoterapia aktywuje komórkowe procesy metaboliczne i przyczynia się do poprawy struktury, elastyczności i napięcia skóry.Mezoterapia jest zabiegiem terapeutycznym, dlatego przed jego rozpoczęciem należy przeprowadzić dokładne badanie pacjenta. Szczególną uwagę zwraca się na wykrycie potencjalnej reakcji alergicznej na stosowany preparat, dzięki czemu zabieg zawsze jest bezpieczny.