You are currently viewing Mały sprzęt do kopania firmy CASE

Mały sprzęt do kopania firmy CASE

Koparki marki CASE jeżdżą na wielu budowach w naszym kraju. Tak się składa, że jest to lubiany sprzęt. Sprawdza się w ciężkich warunkach budowlanych i nie sprawia zbyt wielu problemów eksploatacyjnych, pod warunkiem oczywiście, że sprzęt będzie odpowiednio serwisowany. W grupie koparek znajduje się także podgrupa minikoparek, które sprawdzają się w wielu sytuacja o wiele lepiej niż duże koparki.

Zakup niedrogich minikoparek CASE dobrym początkiem działalności

niedrogie minikoparki CASEMinikoparka to w dosłownym tłumaczeniu mała koparka. Są to mniejsze wersje koparek, do specjalnych zastosowań. Nie zawsze istnieje konieczność wykorzystania dużej koparki. Oczywiście w przypadku dużych wykopów, gdzie liczy się wydajność, jest to jak najbardziej wskazane, jednak w pozostałych przypadkach bywa z tym różnie. Małe wykopy, takie jak te pod linie przesyłowe wody, prądu czy też mediów telekomunikacyjnych nie wymagają dużych wykopów. Co więcej, wykopy odbywają się zazwyczaj w trudnodostępnych miejscach, gdzie istnieje poważny problem z dostępnością. Duże koparki mogą nie dostać się tak łatwo, a nawet jeśli to praca przy użyciu takiego sprzętu może doprowadzić do powstania dodatkowych, nieprzewidzianych wcześniej zniszczeń. Zgrabne i niedrogie minikoparki CASE poradzą sobie jednak z tym problemem. Małe gabaryty i gąsienicowe podwozie sprawia, że taka koparka nie przeryje nam podwórka tylko jest w stanie skupić się na samym tylko wykopie. Dlatego właśnie większość firm zajmujących się montażem linii przesyłowych używa tylko takiego sprzętu. Ze względu na brak konieczności wykonywania dużych wykopów, które są wręcz nie wskazane, a także ze względu na to, że taka koparka wjedzie wszędzie. Wiele firm, które zajmują się robotami ziemnymi zaczyna właśnie od zakupu kilku takich minikoparek, za niewielkie pieniądze i rozpoczynają swój biznes.

Minikoparki dzisiaj są tańsze także ze względu na koszt ich wynajmu. Firmy, które chcą wynająć tego typu sprzęt mogą się zastanowić, czy warto zapłacić za dużą koparkę, jeśli wykop jest niewielki. Mała koparka będzie o połowę tańsza, a w takim akurat przypadku jest w stanie wykonać taką samą robotę jak duża i to o połowę taniej. Warto się nad tym zastanowić podczas wyboru danego rodzaju sprzętu na naszych zleceniach budowlanych.