You are currently viewing Lustra zamawiane na wymiar

Lustra zamawiane na wymiar

W każdym domu lustro to niewątpliwie obowiązkowy element wyposażenia. I zazwyczaj lustro znajduje się nie tylko w łazience, ale również w kilku innych pomieszczeniach. Spełnia też wiele funkcji, a m.in. pomaga nam w codziennej kontroli naszego wyglądu, odmienia całkowicie wnętrze każdego pomieszczenia, w którym się znajdzie. Jakie możemy znaleźć rodzaje luster i które z nich będzie najbardziej pasowało do naszej aranżacji wnętrz?

Jakie lustro wybrać?

ładne lustra w ramie na wymiarPodczas wyboru lustra do wybranych przez nas pomieszczeń powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Po pierwsze musimy ustalić, w jakim miejscu zostanie umieszczone lustro oraz jakie funkcje będzie spełniało. Kolejna kwestia to strona wizualna lustra, ponieważ należy tak dopasować jego kształt, kolor czy materiał, z jakiego jest wykonane do stylu panującego wewnątrz domu, czy mieszkania. Na rynku znajdziemy szeroką ofertę interesujących luster różnego wykonania, dlatego z pewnością nikt z nas nie będzie miał problemu z konkretnym wyborem. Ważny jest również sposób zawieszenia lustra, ponieważ w zależności od jego funkcji powinno być umieszczone na odpowiedniej wysokości, przy której każdy z nas niezależnie od wzrostu będzie mógł się w nim przejrzeć. Dodatkowo przy zawieszeniu musimy zwrócić uwagę na orientację, ponieważ lustro nad komodą nie będzie za dobrze prezentowało się w pionie. Również w garderobie lub sypialni powinno obejmować całą sylwetkę podczas przymierzania różnych stylizacji przed wyjściem z domu. Lustro wcale nie musi być prostokątne i nudne, ponieważ w wielu sklepach znajdziemy modele o ciekawych kształtach i wzorach. Równie dobrze, aby dopasować odpowiednią wielkość, możemy zamówić ładne lustra w ramie na wymiar, które spełnią nasze oczekiwania. Materiał, z którego wykonana będzie rama, powinien dopasowany być do aranżacji wnętrza, który doda mu odpowiedniego charakteru. W sklepach znajdziemy ramy klasyczne i proste, jak i specjalnie rzeźbione o nietypowych kształtach.

Co ciekawe lustra w małych i wąskich pomieszczeniach mogą optycznie powiększyć wnętrze, jak również dobrze dobrane mogą być piękną i stylową ozdobą. Bez lustra trudno byłoby wykonać codzienny makijaż, ułożyć włosy czy się ogolić dlatego tak bardzo ważny jest to przedmiot. Aby każde lustro prezentowało się pięknie i estetycznie należy odpowiednio o nie zadbać, utrzymując je w należytej czystości.