You are currently viewing Lakiery do skór naturalnych

Lakiery do skór naturalnych

 

Skórzane fotele w samochodach wyglądają bardzo elegancko i świetnie się sprawują. Ich dużą zaletą jest to, że ze skóry łatwo usunąć wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Takie fotele posiadają jedną wadę, a mianowicie skóra pod wpływem użytkowania ściera się i traci swój kolor. Ponowne ich obszycie skórą jest bardzo kosztowne. Dużo lepszym rozwiązaniem jest ponowne odmalowanie wyblakłej tapicerki ze skóry. W ten sposób możemy relatywnie niskim kosztem otrzymać bardzo dobry efekt, ponieważ fotele po odmalowaniu wyglądają jak nowe.

Regeneracja skórzanej tapicerki

lakier do skóry naturalnej Najbardziej zużyty zawsze jest fotel kierowcy, dzieje się tak z wiadomych przyczyn, jest on zwyczajnie najczęściej użytkowany. W momencie, gdy nasz samochód ma już kilka lat, to pomimo tego, że jest w stu procentach sprawny techniczne i z zewnątrz prezentuje się naprawdę świetnie, to skórzana tapicerka jest już dość mocno zużyta. W takim wypadku mamy dwie opcje, zakup nowych obszyć, ale jak już wcześniej wspominałem, jest to drogie, albo regeneracja. Przeprowadzenie regeneracji jest dużo tańsze i dość proste, więc możemy to wykonać samodzielnie. Tak naprawdę jedyne co będziemy musieli kupić to lakier do skóry naturalnej i preparaty umożliwiające przygotowanie tapicerki do odświeżenia. Proces regeneracji powinniśmy zacząć od przygotowania powierzchni całej tapicerki. Powinniśmy użyć do tego specjalnych preparatów, które dobrze odczyszczą i odtłuszczą skórzaną tapicerkę, ale jej nie uszkodzą. Następnie możemy przystąpić do malowania. Lakier możemy dobrać po jego numerze, tak jak to się robi w przypadku dobierania koloru karoserii, dzięki temu uzyskamy ten sam kolor tapicerki, jaki mieliśmy pierwotnie. Im bardziej zużyta tapicerka, tym grubszą warstwę lakieru będziemy musieli nałożyć.

Po tego typu lakiery możemy się wybrać do sklepów, które posiadają w ofercie wszystko, co jest potrzebne do pielęgnacji skóry naturalnej. W takim sklepie dużo łatwiej jest nabyć dobrej jakości lakier do skóry w relatywnie niskiej cenie. Za buteleczkę lakieru pozwalającej na odnowienie jednego fotela, gdy nie jest on bardzo zniszczony, zapłacimy od dwudziestu do pięćdziesięciu złotych. Jest to cena dużo niższa, niż kupno materiałów potrzebnych do obszycia fotela na nowo przez profesjonalistów.