You are currently viewing Kupno maty samochodowej dla psa

Kupno maty samochodowej dla psa

Długo zastanawiałam się nad tym, jak przewozić psa w samochodzie. Do tej pory nie miałam takiego problemu, ponieważ nie miałam samochodu. Ostatnio kupiłam sobie auto i już kilkukrotnie musiałam przewozić w nim psa. Mam dosyć dużego psa, dlatego było to nie lada wyzwanie. Zależało mi na tym, aby i pies był bezpieczny i tapicerka foteli samochodowych odpowiednio zabezpieczona. Na szczęście bardzo szybko udało mi się znaleźć na to sposób.

Potrzebowałam dużej maty samochodowej dla zwierząt

duża mata do auta dla psaUdałam się do sklepu z artykułami dla zwierząt, gdzie dostałam bardzo dobre maty samochodowe. Dowiedziałam się, że duża mata do auta dla psa sprawdzi się zarówno w przypadku krótkich, jak i dłuższych podróży. Jej zaletą jest to, że można ją szybko i sprawnie zamontować w samochodzie. Nie wymaga to użycia żadnych specjalnych narzędzi, ani tym bardziej ingerencji w sam układ fotela. Wystarczy przypiąć matę do przednich lub tylnych siedzeń w aucie. Takie rozwiązanie zabezpiecza tapicerkę przed pobrudzeniem, a poza tym zwiększa bezpieczeństwo psa podczas podróży. Dzięki temu, że do maty można przypiąć specjalne szelki samochodowe lub smycz i obrożę, pies jest lepiej zabezpieczony w razie nagłego hamowania czy skręcania. To rozwiązanie działa wtedy, jak pasy bezpieczeństwa dla ludzi. Jednocześnie nie oznacza to, że pies w jakikolwiek sposób miałby ograniczone ruchy, co również jest ważne dla jego komfortu, szczególnie podczas dłuższych podróży. Od razu zdecydowałam się zakupić taką matę, ponieważ akurat była promocja na takie artykuły, co bardzo mnie ucieszyło. Znalazłam na półce matę odpowiedniej wielkości, która pasowała do mojego modelu samochodu. Sprzedawczyni zapewniła mnie, że to bardzo dobry wybór, ponieważ ta mata pasuje do większości modeli aut i z pewnością spełni ona swoje podstawowe funkcje. Przyszło mi ją wypróbować już następnego dnia.

Muszę przyznać, że byłam bardzo zadowolona. Szczególnie dlatego, że mata okazała się niezwykle solidna i wytrzymała. Była wykonana z odpornego na zadrapania materiału, który w dodatku był wodoodporny. Dzięki temu jeszcze czyszczenie było naprawdę szybkie i proste. A moje auto było wreszcie bezpieczne i nie musiałam się martwić o sprzątanie po psie, czy wszędobylską sierść, którą zwierzak gubi.