You are currently viewing Kto korzysta ze zbiorników dwupłaszczowych?

Kto korzysta ze zbiorników dwupłaszczowych?

Niektóre gałęzie gospodarki charakteryzują się koniecznością stosowania pewnych rozwiązań, które pozwalają poszczególnym firmom na niemal całkowicie niezależne funkcjonowanie – mowa tu o firmach budowlanych oraz transportowych, które potrzebują zazwyczaj stałego dostępu do paliwa, dzięki któremu mogą swobodnie funkcjonować bez konieczności ciągłego jeżdżenia na stacje benzynowe.

Zalety zbiorników dwupłaszczowych

zbiorniki dwupłaszczoweAby być w pełni niezależnymi firmy transportowe oraz budowlane stosują bardzo proste rozwiązanie w postaci zbiorników na oleje napędowe, dzięki którym dostęp do paliwa mają wszędzie tam, gdzie jest on im potrzebny. Istnieją dwa typy takich pojemników – zbiorniki dwupłaszczowe oraz jednopłaszczowe, jednak te ostatnie stosowane są o wiele rzadziej ze względu na konieczność budowania specjalnej wanny ochronnej, która zabezpiecza teren w razie awarii zbiornika i wystąpienia niekontrolowanego wycieku. Dużo lepiej sprawdzają się te dwupłaszczowe, które – choć kosztują nieco więcej – wykazują się dużo większą skutecznością, a przede wszystkim stuprocentowym bezpieczeństwem. Posiadają one płaszcz ochronny, który stanowi około stu dziesięciu procent objętości zbiornika właściwego – dzięki temu, w razie wystąpienia awarii, cała zwartość pojemnika napływa do płaszcza ochronnego, a różnica ciśnień wynikająca z nieszczelności zostaje wyrównana. Nawet po takim incydencie używanie zbiornika nadal jest możliwe.

Co ciekawe, zbiorniki dwupłaszczowe dostępne są w wersji stacjonarnej oraz mobilnej – zwłaszcza te ostatnie świetnie sprawdzają się w przypadku firm budowlanych, które bardzo często zmieniają swoje miejsce pracy, nieustannie potrzebując dostępu do paliwa napędowego, ponieważ niemożliwym jest, żeby niektóre pojazdy jeździły na stacje benzynowe.