You are currently viewing Kremy z serii na noc

Kremy z serii na noc

Skóra jest naszym największym organem, który potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji każdego dnia. Szczególnie latem, kiedy jest narażona na promieniowanie słoneczne, ale także w nocy, kiedy dochodzi do jej naturalnej regeneracji.

Jak działają kremy na noc?

krem regenerujący na nocPierwszy krem do twarzy przeważnie kupujemy w wieku około osiemnastu – dwudziestu lat. W tym okresie skóra nie wymaga jeszcze specjalnej pielęgnacji, gdyż głównie opiera się ona na nawilżaniu. Im więcej mamy lat, tym nasza skóra wygląda na starszą i bardziej zmęczoną, ponieważ zaczyna w niej brakować kolagenu, który odpowiada za młody wygląd i jędrność. Dla zachowania zdrowego wyglądu skóry należy stosować dwa rodzaje kremów. Jeden krem regenerujący na noc i drugi nawilżający i zabezpieczający na dzień. Nasza skóra jest każdego dnia poddana na działanie zanieczyszczeń i promieniowania słonecznego, więc ulega mikrouszkodzeniom. Jak wiadomo w tracie snu, nasz organizm w naturalny sposób się regeneruje i nabiera sił, więc warto wykorzystać ten proces w pielęgnacji skóry. Nakładając na noc odpowiedni krem regenerujący, wspomożemy ten proces i zapewnimy sobie maksymalny efekt. Takie kremy najczęściej mają bogatą i gęstą konsystencję, która nierzadko długo się wchłania, ale za to pozwala osiągnąć rewelacyjne efekty przy systematycznym stosowaniu. Koniecznie trzeba go nakładać grubą warstwą przed położeniem się do łóżka, aby do rana cała dawka cennych składników i witamin wniknęła w głąb skóry. Pierwsze efekty takiej pielęgnacji zobaczymy już po kilku tygodniach.

Celem kremów na noc jest skuteczna regeneracja i wzmocnienie skóry, która rano będzie wyglądać na wypoczętą i zrelaksowaną. Ich cena wcale nie musi być wysoka, ponieważ w sprzedaży znajdziemy sporo kosmetyków dobrych jakościowo za mniej niż 50 zł.