You are currently viewing Koszulki termoaktywne dla sportowców

Koszulki termoaktywne dla sportowców

Branża odzieżowa z każdym rokiem coraz bardziej się rozwija. Na dzień dzisiejszy odzież produkuje się głównie z tworzyw sztucznych ale również bardzo dużym uznaniem cieszy się odzież wełniana. Mowa tu jednak o wełnie nieco innej niż ta którą obecnie pewnie każdy z Państwa ma na myśli. Chodzi bowiem o wełnę z owiec merynosów.

Ciepłe koszulki wełniane

merynos koszulkaOwce z gatunku zwanego merynosami na chwilę obecną zamieszkują głównie tereny położone na stokach gór w Nowej Zelandii. Możemy je spotkać jednak również w innych częściach globu. To co wyróżnia ten gatunek owiec to doskonałe umiejętności adoptowania się w nowym środowisku. Bardzo duży wpływ na to ma wełna, którymi te owce są pokryte. Ten gatunek wełny uchodzi za taki, który chłodzi nas latem a skutecznie ogrzewa gdy temperatura spadnie poniżej zera. Odzież wykonana z tego materiału uchodzi za najprzyjemniejszą w dotyku i świetnie sprawdza się w sporcie. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest wełna z gatunku merynos koszulka z niej wykonana często jest nieodłącznym elementem wyposażenia biegaczy. Wełna ta składa się z bardzo cienkich mikrowłókien, które tworzą doskonałą barierę termiczną. Przyglądając się tym włóknom pod dużym powiększeniem możemy dostrzec, że wyglądają one jak sieć pajęcza. Dzięki takiej strukturze tworzą się tam swoiste komory powietrzne, które zatrzymują ciepłe lub zimne powietrze. To właśnie dlatego wełna z merynosów jest tak bardzo popularna i ceniona.

Ogólnie rzecz biorąc inwestowanie w odzież z wełny merynosów w ostatnich latach stała się bardzo popularna. Mnóstwo sklepów z odzieżą zaopatrzyło się w ten rodzaj odzieży, która wciąż zyskuje kolejnych sympatyków. Często koszulki lub swetry wykonane z wełny z merynosów są kupowane również przez fanatyków górskich wspinaczek.