You are currently viewing Koszty prowadzenia nie niemieckich firm

Koszty prowadzenia nie niemieckich firm

Niemcy jako państwo słyną z porządku oraz dobrobytu. Pomimo istotnego wzrostu gospodarczego wciąż pozostajemy w tyle za naszym zachodnim sąsiadem. Widać to na każdym kroku. Niemieckie urzędy są znacznie bardziej przyjaźnie nastawione do przedsiębiorców, którzy prowadzą własny biznes. Czy zatem warto zarejestrować firmę w Niemczech? Bez wątpienia w wielu przypadkach taki krok może się okazać opłacalny.

Niskie koszty związane z prowadzeniem niemieckiej firmy

ile kosztuje prowadzenie firmy w niemczechWiele osób zwraca uwagę na niskie koszty związane z prowadzeniem firmy u naszych zachodnich sąsiadów. Nie ulega wątpliwości, że przedsiębiorcy w Polsce mają bez wątpienia więcej problemów różnego rodzaju. Przede wszystkim często problemem są zbyt wysokie koszty prowadzenia własnej działalności. Po pierwszych latach właściciel firmy w Polsce musi odprowadzać większe podatki i składki na ubezpieczenie społeczne. Przedsiębiorca, który zatrudnię większą liczbę osób musi w dodatku liczyć się z kosztami związanymi z utrzymaniem danego stanowiska pracy. A jak żyje się właścicielom film w innych krajach? Jak się okazuje, całkiem nieźle. Ile kosztuje prowadzenie firmy w Niemczech? To zależy oczywiście od rodzaju działalności i rodzaju płaconych podatków. Niemniej jednak nie ulega wątpliwości, że koszty związane z prowadzeniem firmy w Niemczech są znacznie niższe i zachęcają do prowadzenie o swojego biznesu w Niemczech. Polskie przepisy dotyczące zakładania małych i średnich firm w wielu przypadkach są jeszcze niedoskonałe. Trudno się zatem dziwić, że wielu przedsiębiorców w Polsce myśli o zarejestrowaniu własnej działalności w Niemczech. Trzeba jednak na początek przygotować dokładnie biznesplan. Od czego zależy bowiem dalszy rozwój firmy oraz koszty związane z podatkami. Na początek trzeba oszacować spodziewane zyski. Warto jednak przy tym nieco je zaniżyć. wówczas przedsiębiorca działający na terenie Niemiec może liczyć na znacznie niższe podatki.

Niemieckie firmy mają się dobrze. Udało im się przetrwać również światowy kryzys gospodarczy. Wszystko dzięki temu, że Niemcy są krajem przyjaznym dla przedsiębiorców. Koszty prowadzenia działalności są relatywnie niskie. Przepisy podatkowe są niezwykle przejrzyste. Początkujący przedsiębiorca musi jednak pamiętać o ważnej zasadzie – właściwym oszacowaniu swoich przyszłych dochodów.