You are currently viewing Kostka kontrastowa dla dzieci

Kostka kontrastowa dla dzieci

Wybór idealnej zabawki dla malucha nie jest ponieważ znajdziemy ich tysiące w sklepach z artykułami dla niemowląt. Mają różne kształty, faktury, kolory i wielkość, ale nie to jest najważniejsze. Zabawka dla dziecka przede wszystkim powinna być bezpieczna i dostosowana do wieku, bo tylko wtedy maluch będzie mógł z niej w pełni korzystać.

W jakich kolorach jest kontrastowa kostka?

kontrastowe kostkiChoć dzieci rodzą się w pełni rozwinięte zewnętrznie, to jednak ich organy wewnętrzne przez wiele miesięcy, a nawet lat będą się nawal rozwijać. Jedyne co mają najlepiej rozwinięte w momencie narodzin, to słuch, gdyż bez problemu rozpoznają głos mamy. Jeżeli chodzi o wzrok, to bardzo niewyraźnie widzą i to jedynie z bliskiej odległości. Jednak ta sytuacja będzie się sukcesywnie zmieniać w miarę upływu kolejnych miesięcy życia. Najpierw dzieci dostrzegają barwy kontrastowe najbardziej charakterystyczne, czyli biały i czarny, a dopiero później stopniowo dochodzi barwa niebieska, czerwona, zielona i żółta. Dlatego też kontrastowe kostki we wczesnym okresie niemowlęcym będą idealne. Najczęściej są one wykonane z miękkiego pluszu, polaru minky czy bawełny, a wewnątrz mają antyalergiczne wypełnienie w postaci włókniny lub kuleczek silikonowych. Dzięki temu są lekkie i miękkie, zatem bez obaw mogą się nimi bawić dzieci, które nie potrafią jeszcze samodzielnie siedzieć, a jedynie leżą na plecach lub brzuchu. Kostki kontrastowe bardzo często mają doszyte z każdej strony kolorowe tasiemki, zabawki w postaci grzechotek, gryzaków czy plastikowych figur geometrycznych. Takie dodatki skutecznie przykuwają uwagę malucha, ponieważ wiele z nich wydaje rozmaite dźwięki, takie jak pisk, szelest czy grzechotanie. Maluchy są bardzo wyczulone na dźwięki, zatem taka zabawka dostarczy im wielu wrażeń i bodźców skutecznie stymulujących mózg do pracy.

Kostki kontrastowe dla najmłodszych milusińskich są miękkie i idealnie dopasowane do małych rączek, natomiast dla nieco starszych dzieci mogą one być wykonane z drewna lub tworzywa sztucznego. To co je łączy, to dominujący kolor czarny i biały oraz liczne przedmioty doszyte do brzegów kostek. Każde dziecko będzie zachwycone z takiej kostki i zapewni mu wiele tygodni interesującej zabawy, polegającej na wszechstronnym badaniu jej zalet.