You are currently viewing Korzystamy z makaronu dla psa

Korzystamy z makaronu dla psa

Choć dieta zaplanowana dla psów nie powinna wyglądać jak przygotowywane dla nas posiłki, to jednak możemy wprowadzić część takich samych składników. Należy pamiętać, że chociaż wiele ze składników znajdujących się na naszych talerzach nie powinno się znaleźć w misce dla psa, są od tego wyjątki. Psy są to bowiem mięsożercy, których układy pokarmowe są zbudowane inaczej, niż ludzkie. Psi przewód pokarmowy nie jest na przykład przystosowany do trawienia węglowodanów, dlatego nie powinno być ich dużo w diecie przygotowanej dla psa.

Czy warto stosować makaron dla psa?

niedrogi makaron dla psaDostępny na rynku makaron dla jest to doskonały dodatek do posiłków złożonych z warzyw oraz mięsa. Makaron, tak samo jak ryż, w diecie psa ma zadanie spełniać funkcję wypełniacza. Jedzenie przygotowane z makaronem jest bowiem bardziej syte oraz zaspokaja apetyt czworonoga na znacznie dłuższy czas. Należy pamiętać jednak, że makaron stanowi dodatek i nie powinien być alternatywą dla mięsa albo warzyw w diecie czworonoga. Możemy kupić niedrogi makaron dla psa. Jest to składnik bogaty głównie w węglowodany, natomiast jego ciemna odmiana może dodatkowo dostarczać błonnika do posiłku dla psa. Jeżeli zdecydujemy się na ciemny makaron, należy pamiętać o tym, aby nie dodawać go zbyt dużo do posiłku. W przypadku codziennego podawania makaronu w posiłkach dla psa, może wzrastać ryzyko występowania niedowagi u pupila. Należy więc zwracać szczególną uwagę na ilość podawanego psu makaronu w przypadku zwierząt znacznie mniej aktywnych oraz starszych, a także w przypadku ras z tendencją do nadwagi. Ciemny makaron ma o wiele niższy indeks glikemiczny, dodatkowo trawi się przez dłuższy czas, przez co zapewnia psu uczucie sytości na znacznie dłuższy okres czasu, co także jest istotnym aspektem.

W przypadku psów aktywnych najlepiej także podawać makaron wyłącznie od czasu do czasu, aby stanowił urozmaicenie zdrowej oraz właściwie zbilansowanej diety. Jeżeli pies ma wrażliwy żołądek, występują u niego alergie pokarmowe albo jakiekolwiek problemy z trawieniem, warto zrezygnować z podawania zbyt często makaronu. Warto podawać także makaron al dente, który w takim wydaniu ma najniższy indeks glikemiczny. Poszukując zdrowszego makaronu dla psa, warto zdecydować się na pełnoziarnisty albo razowy.